Kuperjanovi jalaväepataljoni ühel ajateenijal tuvastati koroonaviirus, kinnitas 2. Jalaväebrigaadi teabeohvitser Sander Mändoja Lõuna-Eesti Postimehele.
Ajateenijal tuvastati koroonaviirus
«Alates sümptomite ilmnemisest on ta viibinud väeosa meditsiinikeskuses karantiinis, kus meedikud tema tervislikku olukorda jälgivad,» selgitas Mändoja. «Viiruse leviku tõkestamiseks oleme paigutanud temaga sümptomite ilmnemisele eelnevalt kokku puutunud sõdurid kasarmusse isolatsiooni ning piiranud kogu allüksuse liikumist.»
Väeosa magalates desinfitseeritakse tema sõnul pidevalt ühiskasutatavaid pindu ning õhutatakse ruume. «Peseme käsi ja hoiame võimaluste piires distantsi,» lisas Mändoja.
Koroonaviiruse leviku tõttu peatati kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Heremi korraldusel ajateenijatele väljalubade andmine kuni 30. novembrini ning väljaloale lubatakse vaid erandjuhul, kui see on põhjendatud.
«Erinevate isikute gruppide vahel kontaktide vähendamine on üks olulisemaid meetmeid, kuidas viiruse levikut tõkestada. Koroonaviiruse levik Eestis on viimastel nädalatel suurenenud ning väljalubade peatamine on vajalik eelkõige sõdurite ja nende sugulaste kaitseks,» ütles kaitseväe peaarst kolonelleitnant Targo Lusti.
Väljaõppe korraldamine jätkub kaitseväes vastavalt planeeritule. «Me jõustame tervisekaitse meetmeid viiruse võimaliku leviku tõkestamiseks, kuid samas on meie eesmärgiks jätkata ka igapäevast teenistust reservüksuste ettevalmistamisel ja nõutaval tasemel lahinguvalmiduse hoidmiseks,» ütles Herem.
Kogu kaitseväes on kasutusele võetud rangemad meetmed viiruse leviku tõkestamiseks. On rakendatud distantsi hoidmine, maskide kandmine, isikukaitse- ja hügieenivahendite kasutamine. Eelistatakse kaugtöö tegemise võimalust ning koosolekute korraldamist virtuaalkeskkonnas.
Kaitseväes on koroonaviirus tuvastatud kokku 73 ajateenijal, tegevväelaste ja tsiviiltöötajate hulgas on kaheksa juhtumit. Nakatunud on paigutatud karantiini väeosades või viibivad koduses eneseisolatsioonis. Kõik nakatunud ajateenijad on oma lähedastega ühendust võtnud.
Karantiini paigutatud sõduritega saab ühendust nende isiklike mobiilitelefonide kaudu, samuti on võimalik neile linnakusse saata pakke kas posti teel või jättes pakk väeosa pääslasse.