Piirilinnadel on seni õnnestunud koroonaviirust trotsida

Valga-Valka nüüdseks uuendatud ühises kesklinnas kõnnivad kohalikud inimesed tänu karantiinierandile tavapäraselt üle piiri. FOTO: Tiit Loim

Kuigi praegu kehtivad piirangud osalt küsimusi tekitavad, jätkub Valgas ja Valkas tänu piiriületuse erandile tavapärane elukorraldus, mida koroonajuhtumid pole seni oluliselt seganud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Erinevalt Läti ja Eesti ülejäänud aladest saavad Valga ja Valka valla elanikud jätkuvalt kahe omavalitsuse piires karantiinita liikuda. «Saan enam-vähem kõike teha. Esimese laine ajal oli kool suletud ja mul polnud põhjust piiri ületada, töötasin distantsilt. Teise laine ajal on kool avatud, käin regulaarselt tööl. Poes kannan maski,» kirjeldas Valka vallas elav lätlanna Marta Edite Ozola, kes Valga gümnaasiumis prantsuse ja inglise keelt õpetab.

Koolis jätkub töö maskivabalt, kuigi tundide vahel õhutab naine alati ruume ja käsi desinfitseeritakse tihti. «Püüan tipptundi ja inimesi vältida. Poes käin väga vara hommikul, kui seal eriti inimesi pole. Tööl näen kolleege ja õpilasi, aga väljaspool väldin inimestega väikestes ruumides kokkupuuteid,» lisas Ozola.

18.11.2020 23.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto