Kuus Ukraina kodanikku said Võrumaal registreerimata töötamise eest trahvi

LEPM
Copy
Piiriametnikud kontrolli teostamas. Foto on illustreeriv.
Piiriametnikud kontrolli teostamas. Foto on illustreeriv. Foto: Elmo Riig / Sakala

23. novembril kontrollisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud Võrumaal asuvaid ettevõtteid selgitamaks välja, kas töötajatel on seaduslik alus Eestis viibimiseks ja töötamiseks.

Kokku kontrolliti kahte juriidilist ja kuute füüsilist isikut ning tuvastati, et kuuel Ukraina Vabariigi kodanikul ei olnud töötamine nõuetekohaselt registreeritud. Neile kõigile määrati 80-eurosed rahatrahvid, lisaks määrati kiirmenetluse otsusega rahatrahv ka mehele, kes võimaldas ukrainlastel lühiajalise töötamise registreeringuta töötada.

24. novembril koostati Lõuna prefektuuris ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul kolmele Läti Vabariigis elavale määratlemata kodakondsusega isikule, sest nad on viibinud Eestis vastavalt 13, 22 ja 22 päeva seadusliku aluseta.

24. novembri õhtupoolikul viisid Lõuna prefektuuri piiriametnikud koostöös tolliametnikega Eesti ja Läti riigipiiril ning selle läheduses läbi kontrollreidi, mille käigus teostati aktiivset isikute dokumendi kaasas kandmise kohustuse täitmise, viibimisaluse omamise, võltsitud dokumentide või teistele isikutele kuuluvate dokumentide kasutamise ning salakauba tuvastamisega seotud tegevusi. Ühisoperatsiooni käigus tuvastati kolm liiklusalast rikkumist.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles