Hele valgus kohe staadioni kõrval elavat Võikarit iseenesest ei sega. «Kööki minnes ei ole vaja tuldki põlema panna. Aga ma ei ole sugugi rahul, et tuled põlevad õhtul mitu tundi, aga kedagi ei ole näha. Miks kulutatakse sellele valla raha, mis on meie kõikide raha? Arvukate prožektorite peale ei kulu ju sugugi vähe elektrit.»
Oma tähelepanekutest on pensionär üritanud ka vallavalitsusele teada anda, kuid saanud jutu ära rääkida üksnes sekretärile.
Põlva abivallavanema Janika Usina selgitusel on staadion valgustatud esmaspäevast neljapäevani õhtul kell 18–20, et seal oleks võimalik sporti teha. «See on olnud just vallakodanike soov, et prožektorid seal põleksid. Isegi kui mõnel hetkel seal kedagi ei ole – näiteks siis, kui vihma kallab kui oavarrest –, ei pea sellepärast veel tulesid kustutama. Asi peab olema süsteemne ja stabiilne, et kodanikud teaksid sinna tulla. Esmalt tuleb luua võimalus, küll siis loodud tingimusi ka kasutama hakatakse. Just viimasel ajal ongi staadionil õhtusel ajal üha rohkem inimesi,» on asevallajuht tähele pannud.
Lisaks jooksjatele, ühtlases tempos kõndijatele ja niisama jalutajatele kasutab Usina sõnutsi staadioni treenimiseks koertekool. Harrastada saab kergejõustikualasid, aga ka jalgpalli mängida. Sageli jõuavad sinna lastega pered.
Prožektorite võimsusest on kasutatud üksnes 20 protsenti, millest piisab jooksmiseks ja ringi liikumiseks. Täisvalgustus on üksnes suurvõistluse ajal, mil on ette nähtud kindel valgustugevus.