K, 7.12.2022

Annetustalgutel saab toetada ka Maarja küla

LEPM
Annetustalgutel saab toetada ka Maarja küla
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Maarja Küla rõõmsad elanikud
Maarja Küla rõõmsad elanikud Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Täna. 1. detsembril toimuvad üle-eestilised annetamistalgud. Erinevate ühiskondlike probleemide lahendamiseks küsib tuge 155 algatust, teiste seas Põlvamaal tegutsev Maarja küla.

Valdavalt virtuaalselt toimuvatel talgutel koguvad annetusi vabaühendused nii mandrilt kui saartelt, linnadest kui külakogukondadest. Näiteks Kiusamisvaba Kooli toetades viib iga 10-eurone annetus programmi uue lapseni. Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond hoiab annetuste abil ämmaemandate vaimset tervist kõikides Eesti sünnitusosakondades. Kes annetab Arvamusfestivalile, saab järgmisel festivalil Paides kogeda oma annetuse abil tehtud tänavakunsti. JCI Jõulupuu kutsub tegema jõulukinke vähekindlustatud perede lastele. Maarja Küla kogub toetust muusikastuudio loomiseks. MTÜ Seebihokiturniirid kogub annetusi III seebihokiturniiri korraldamiseks Avinurmes. 

Annetamistalgutega ühineb taas ka Swedbanki ja Heateo Sihtasutuse loodud annetuskeskkond “Ma armastan aidata“, kuhu on koondunud enam kui 50 heategevusorganisatsiooni. Mida rohkem inimesed 1. detsembril annetuskeskkonnas annetavad, seda rohkem panustab ka Swedbank: 10 000 euro täitumisel lisab pank 10 000 eurot, 20 000 euro puhul 20 000 ning 30 000 ja enama puhul 30 000 eurot.

Eesti heategevusühingutele on lõppev aasta toonud palju lisatööd,” ütleb annetamistalgute üks korraldajaid, presidendi vabakonnanõunik Urmo Kübar. “Osa ühinguid on tegutsenud eesliinil, aidates toime tulla viirusekriisist kõige valusamalt pihta saanud gruppidel. Teised jätkasid oma sihtrühmade aitamist varasemast kitsamates tingimustes, kus näiteks inimeste tervise hoidmise huvides tuli ära jätta mitmeid tavapäraseid heategevusüritusi. Annetamistalgud on võimalus neid ühinguid tänada ja toetada, tähistada üheskoos kõike seda, mis Eestis heategijate abil korda saadetud.”

2019. aastal annetati Eestis rekordilised 47 miljonit eurot, kuid viimase World Giving Indexi kohaselt annetab endiselt vaid umbes neljandik elanikest. Annetamistalgute eesmärk on muuta annetamine ühiskonna harjumuspäraseks osaks ning tuua heategevuse juurde rohkem inimesi.

2019. aasta annetamistalgutel koguti Eestis 111 kampaania ja ürituse raames kokku 128 000 eurot.

Kõik talgud leiab talgukaardilt www.annetamistalgud.ee.

Märksõnad
Tagasi üles