Indrek Kelk: Tartu Maraton toimub iga ilmaga

LEPM
Copy
Meenutus mullusest Tartu Maratonist.
Meenutus mullusest Tartu Maratonist. Foto: Kiur Kaasik

Tartu Maratonini on jäänud üle kahe ja poole kuu. Korraldajad mängivad läbi erinevaid variante ja kinnitavad, et maraton toimub iga ilmaga.

Ainult ilmataadi lahkusele ning sellele, et kroonviirus ühtäkki täiesti ära kaoks, mõistagi lootma ei jääda. „Kehvade lumeolude korral on meil varasemate kogemuste põhjal tagavaraplaanid olemas,“ nendib Tartu Maratoni peakorraldaja Indrek Kelk. Tänavu tuleb lisaks ilmale arvestada kroonviiruse levikuga, mille puhul on korraldajatel juba teatavad kogemused möödunud kevadest ja sügisest. „Suhtleme Terviseametiga ning oleme valmis  taotlema valitsuselt eriluba maratoni toimumiseks," lisab ta.

Kindlasti on suusasõprade peas vasardamas mõte: kas tuleks end maratonile kirja panna või mitte? Peakorraldaja julgustab, et kindlasti on mõtet end juba täna registreerida, sest võita on rohkem kui kaotada.

„Esiteks lood registreerimisega mõjusa eesmärgi ja stiimuli, mis motiveerib sind igapäevaselt rohkem liikuma, et maratonipäeval kehaliselt valmis olla ja sõit hea tundega läbida. Varasema registreerimise puhul on ka osavõtutasu 50% soodsam kui vahetult enne maratoni. Kui peaks tulema tõesti teine sama niru talv nagu oli eelmine ja originaalrajal ei ole võimalik rakendada ühtegi lühendatud suusaraja varianti, siis on võimalik osaleda kas virtuaalselt või siis kaugosalusega, leides lumevõimaluse endale sobivas kohas," räägib Kelk.

Kui peaks juhtuma, et lumeolud küll võimaldavad, aga viirusetõrje piirangute tõttu ei lubata siiski maratoni korraldada, jääb alles virtuaalosalemine ja seda saab teha kas Tartu Maratoni originaalrajal või mõnes muus endale sobivas asukohas. 

Kõige suurem sisuline muudatus eeloleval maratonil on 16 km distantsi lisandumine, mis toimub 14. veebruaril paralleelselt Tartu Teatemaratoni ja Avatud Raja sõiduga ning mida on võimalik läbida nii klassikalises kui ka vabas tehnikas. 

„Oleme mitmeid aastaid otsinud lahendust, kuidas Tartu Maratonile saaks juurde liita veel ühe lühema distantsi vähem kogenenud suusasõprade jaoks, kuid põhipäeval samal rajal koos tuhandete pikemate distantside suusatajatega ei ole see võimalik,“ selgitab Kelk.

Võimalikud variandid 2021. aasta Tartu Maratoniks

Variant number 1 – Lumi on ja üritust saab korraldada

Tartu Maraton toimub täies mahus ehk 63, 31 ja 16 km distantsidega, soovijad saavad läbida virtuaalsõidu.

Variant number 2 – Lumeolud on halvad, kuid üritust on lubatud korraldada

Sellisel juhul on mitu varianti – lühendada originaalradu või korraldada suusasõit kunstlumega ringidel. Sellisel juhul muudetakse ka virtuaalsõidu distantsid lühemaks.

Variant number 3 – Lund ei ole, suusatada ei saa, kuid üritust on lubatud korraldada

Sellisel juhul asendub suusatamine matkaga. Paralleelselt toimub ka Tartu Maratoni virtuaalüritus.

Variant number 4 – Kroonviiruse leviku tõttu ei ole lubatud üritust korraldada, kuid lund on

Toimub ainult kaugosalusega ehk virtuaalne Tartu Maraton. Sõita võib nii originaalrajal kui ka endale sobivas kohas.

Variant number 5 – Kroonviiruse tõttu ei ole lubatud üritust korraldada ning lund ka pole

Kui rakendub kõige kehvem stsenaarium, toimub virtuaalne Tartu Maraton. Korraldajad annavad jooksvalt teada, millised on need spordialad, mida saab virtuaalselt suusatamise asemel teha (jooks, matkamine, rattasõit vm).

Tagasi üles