N, 1.06.2023

Jõulusoovid võib saata ka mulgi keeles

LEPM
Facebook Twitter
Comments 1
Kuna liikumisvõimalused on tänavu piiratud, on kirja teel saadetud jõulusoovide osakaal seekord kindlasti veelgi suurem.
Kuna liikumisvõimalused on tänavu piiratud, on kirja teel saadetud jõulusoovide osakaal seekord kindlasti veelgi suurem. Foto: Ave Grenberg

Mulgi Kultuuri Instituut kutsub kõiki mulke ja mulgimeelseid üles saatma sel aastal oma jõulusalmid ja -soovid mulgi keeles. Seejuures saab instituudist vajadusel keeleabi.

„Jõulupühade ja aastavahetuse eel panevad paljud inimesed oma jõulusoovid kas traditsioonilise või elektroonilise jõulukaardina teele. Kuna liikumisvõimalused on tänavu piiratud, on kirja teel saadetud jõulusoovide osakaal seekord kindlasti veelgi suurem. Miks ei võiks siis mulgid mulgi keeles kirjutada? Kindlasti oleks Mulgimaalt pärit inimestel, kes praegu kaugemal elavad, hea meel mulgikeelset jõulutervitust saada. Ka paljud Mulgimaa asutused ja ettevõtted saadavad pühadekaarte ja tore oleks, kui mulgikeelseid. Sellised väikesed tarbetekstid on hea võimalus mulgi keelt rohkem meie igapäevaellu tuua ja levitada," sõnas Mulgi Kultuuri Instituudi mulgi keele ja kultuuri spetsialist Kristi Ilves üleskutset kommenteerides.

Samuti pakub instituut abi menüüde, kuulutuste, pealkirjade, nimede jmt mulgi keelde tõlkimisel või korrigeerimisel. Keelenõu saamiseks tuleb kirjutada e-kiri aadressil kristi2205@gmail.com või helistada tel 5344 8176.

Kuidas kõlab sama üleskutse mulgi keeles? 

Mulgi Kultuuri Instituut kutsup kikki mulke ja mulgimiilsit üles saatma sii aaste oma jõulusalmi ja pühädesoovi mulgi keelen. Kel vaja, saap instituudist keeleabi.

„Jõulupühäde ja aastevahetuse iil paneve pallude oma jõulusoovi kas ariligu või e-kaardige tiile. Kuna prilla pallu ringi liiku ei või, saadetes jõulusuuve kirja tiil siikõrd kindlaste viil rohkemb. Mesperäst ei võis sis mulgi mulgi keeli kirjute? Kindlaste oles Mulgimaalt peri inimestel, kes nüid kaugembel eläve, ää miil mulgikiilset jõulutervitust saia. Mulgimaa asutuse ja ettevõtte saadave ju kah pühädekaarte ja tore oles, ku mulgikiilsit. Siandse tillikse tarbeteksti om ää võimalus mulgi kiilt rohkemb mede argiellu tuvva ja levite," kõnel Mulgi Kultuuri Instituudi mulgi keele ja kultuuri asjatundai Ilves Kristi. 

Viil pakup instituut abi söögikaarte, kuulutuste, pääliskirju, nimede jmt mulgi kiilde ümmer panemise man. Keelenõu saamises tules kirjute e-kiri aadressi pääle kristi2205@gmail.com või kõliste tel 5344 8176.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles