L, 3.12.2022

Võrumaa talus peavad korda 27 kaukaasia lambakoera

Sirli Homuha
, peatoimetaja
Võrumaa talus peavad korda 27 kaukaasia lambakoera
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
«Väljas käivad koertegrupid vahetustega ning kes on väljas käinud, tuleb tuppa magama,» selgitas Heramii Kenneli omanik Lily Mals, kes poseeris koos kaukaasia lambakoera Elliottiga.
«Väljas käivad koertegrupid vahetustega ning kes on väljas käinud, tuleb tuppa magama,» selgitas Heramii Kenneli omanik Lily Mals, kes poseeris koos kaukaasia lambakoera Elliottiga. Foto: Kristina Traks

Võrumaal Läti piiri ääres asuva Varbola talu kohta võib öelda, et see on Eesti kõige paremini valvatud kodu. Siin peavad korda 27 kaukaasia lambakoera ning nende loata ei pääse tallu keegi.

Kuigi olen palju koertega kokku puutunud, on kaukaasia lambakoerte kasvanduse Heramii Kennel õuele pöörates veidi kõhe olemine. Loodetavasti on aed ikka piisavalt tugev, sest lähedalt ma aia ääres lärmi löövate koerahiiglastega kohtuda ei tahaks, mõtlen.

Selle tõu algupärane töö on lambakarju valvata ja võsavillemitele tuul alla teha. «Nad on päriselt kurjad, ei haugu niisama. Kui keegi peaks tulema aeda loata, tõenäoliselt tõmmatakse ta lõhki,» selgitab Heramii Kenneli omanik Lily Mals.

Märksõnad
Tagasi üles