P, 26.03.2023

Serviti võttis eurosarjas võimsa võidu

Lõuna-Eesti Postimees
Serviti võttis eurosarjas võimsa võidu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eston Varusk säras Serviti väravasuul, kaitse pidas ja rünnak jooksis ladusalt – tulemuseks kindel võit Praha Dukla üle.
Eston Varusk säras Serviti väravasuul, kaitse pidas ja rünnak jooksis ladusalt – tulemuseks kindel võit Praha Dukla üle. Foto: Helin Potter

Tugevuselt kolmandas Euroopa klubide käsipallisarjas ehk EHF European Cupi kolmandas eelringis alustasid mänge kaks Eesti meeskonda. Põlva Serviti alistas avakohtumises Tšehhi suurklubi Praha HC Dukla 37:18 (19:10) ning Tallinn jäi 21:30 (9:15) alla Rootsi tipptiimile Ystads IF.

Aastakümneid tagasi kolmel korral Euroopa parimaks klubivõistkonnaks kroonitud Dukla vastu tegi Serviti suurepärase alguse. Kaitse toimis hästi, Anatoli Tšezlov blokeeris kaks vastaste katset ja Eston Varusk tõrjus hiilgavalt. Teisel pool platsil tabati esimesed viis teele saadetud viset ja Kristjan Muuga viis põlvalased 5:1 juhtima.

Tšehhid said ajutiselt mängu sisse, Serviti kannatas vahepeal ära kahemehelise vähemuse ja hakkas siis vahet kasvatama. 14. minutil viskas Andris Celminš 8:3 ja sarnast edu hoiti kümmekond minutit. Peatreener Kalmer Musting vahetas julgelt, hoides värskust ja emotsiooni ning mängiti väga meeskondlikult.

Kui 25. minutil tabas Otto Karl Kont seisuks 14:8, oli Servitil käe valgeks saanud juba kümme meest. Siis tehti veel võimas 5:0 vahespurt ja Tõnis Kase tabamusest tuli 18:8. Vaheajavileks juhtisid võõrustajad 19:10, kusjuures pealeviskeid oli mõlemal tiimil 28. Tšehhi kõrgliiga üks paremaid snaipreid Jonas Patzel oli tulemuseta tulistanud lausa kaheksa korda.

Olulist muutust ei toonud teine pooltundki – Serviti kaitse seisis müürina, Varusk jätkas tõrjetega ja rünnakul oldi resultatiivsed. Viimast veerandtundi alustati pärast Mathias Rebase kaht tabamust 28:15 eduseisul. Dukla oli murtud ning lõpuvile eel kasvatas Serviti edu pühapäevase korduskohtumise tarvis 19 väravale.

Serviti sai 37:18 võidu ja tegi nii päev varem 56-aastaseks saanud peatreenerile kauni sünnipäevakingi. Rebane, Alfred Timmo, Ülljo Pihus ja Carl-Eric Uibo viskasid viis ning Celminš, Muuga ja Tšezlov neli väravat. Tasub märkimist, et Varusk tõrjus koguni 48-protsendiliselt, peatades 22 vastaste pealeviset.

«Terve meeskond oli täna ikka väga hea,» tunnistas Musting. «Eston tegi väga-väga muljetavaldava esituse, aga toimis ka kaitse ning rünnak jooksis kohati väga ladusalt. Roteerisime palju ja edukalt, nõrkushetki oli meil vähe ning vastased murdusid mingi hetk psühholoogiliselt. Homme on siiski veel 60 minutit vaja mängida, aga küllap saame edasi.»

Kordusmäng peetakse Põlvas pühapäeval, 13. detsembril kell 16.

Märksõnad
Tagasi üles