Piirangud tõid lätlased Eestisse poodlema

Koroonapiirangud on Lätis sulgenud nädalavahetusel need poed, mis ei müü esmatarbekaupasid. Superalko poe juurest pidi tühjade kätega tagasi tulema Eesti seltskond, kes polnud uute piirangute kehtestamise teadet näinud. FOTO: Arvo Meeks

Kui senini on palju tähelepanu pälvinud eestlaste osturalli Lätti, siis lõunanaabrite valitsuse hiljutine otsus nädalavahetustel kaupade müüki piirata toob nüüd valkalased poodlema Valga poolele. Valka omavalitsusjuht loodab Läti valitsuselt olukorda muutvat erandit.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

5. detsembrist hakkas Lätis kehtima kord, mille järgi nädalavahetusel ja pühade ajal tohivad lahti olla ainult apteegid ning toiduaineid ja esmatarbekaupu müüvad poed. Alkoholi ja tubakatooteid ei tohi sel ajal müüa ka seal.

Seetõttu on piirilinnades Valgas ja Valkas tekkinud olukord, kus piiriala karantiinierandit kasutavad valkalased ostlevad nädalavahetusel Valgas. Valka kihelkonnaduuma esimees Vents Armands Krauklis märkis, et tuli olukorda kaema eelmisel nädalavahetusel ja nägi tavapärasest enam lätlasi kõigi Valga suuremate kaupluste juures.

11.12.2020 16.12.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto