P, 22.05.2022

Riik toetab Kagu-Eesti väikeettevõtjaid 690 000 euroga

LEPM
Riik toetab Kagu-Eesti väikeettevõtjaid 690 000 euroga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Võrumaalt toetati osaühingut Estelaxe, pildil ettevõtte uus tootmishoone.
Võrumaalt toetati osaühingut Estelaxe, pildil ettevõtte uus tootmishoone. Foto: Siim Saavik

Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) otsustas toetada Valga, Võru ja Põlva maakonnas tegutseva 15 väikeettevõtja arendusprojekte kokku 690 000 euroga. 

Ettevõtjad said Kagu-Eesti ettevõtluse arengu toetusmeetmest taotleda toetust kuni 50 000 eurot, et edasi arendada oma tooteid või teenuseid, tõsta teenuse- või tootmismahtusid ning tootmist automatiseerida. Toetuse maksimaalne määr on 60 projekti kogukuludest, teatas RTK. 

RTK projektikoordinaatori Siret Soonseina sõnul kasutab suur osa toetuse saajaid toetust mõne uue seadme või tehnoloogia soetamiseks, et oma ettevõtte tootmisvõimekust parandada

"Ettevõtjad soovivad soetada tööstusroboteid, laiendada oma tootmishooneid ja võtta kasutusele uuenduslikke lahendusi, mis aitavad tõsta nende ekspordivõimet," ütles Soonsein.

Toetust saavad kaheksa Võrumaa, neli Põlvamaa ja kolm Valgamaa ettevõtet. Võrumaalt toetati osaühinguid Roosiku, Meisli, ART ML, QTH, Estelaxe, Kütioru puhkekeskus, Sisustuskoda ning aktsiaseltsi Võru Hallid. 

Põlva maakonnas saavad toetust aktsiaselts Cista ning osaühingud Snow & Wakeboard Solutions, Estopuit ja Ecosauna Project. Valgamaal osutusid edukatest taotlejateks osaühingud Chaga, Zacman ning Astormat. 

Toetuste eesmärk on aidata kaasa Kagu-Eesti piirkonna arengule ning mitmekesisemate töövõimaluste tekkele ning neid rahastatakse rahandusministeeriumi Kagu-Eesti programmist.

Märksõnad
Tagasi üles