P, 14.08.2022

Riik aitab parandada Kagu-Eesti spetsialistide elamistingimusi

Lõuna-Eesti Postimees
Riik aitab parandada Kagu-Eesti spetsialistide elamistingimusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Riigihalduse minister Anneli Ott ütles, et ettevõtlus vajab motiveeritud ja haritud spetsialiste ning eluasemete toetusmeede aitab kaasa nende jäämisele ja tulemisele piirkonda.
Riigihalduse minister Anneli Ott ütles, et ettevõtlus vajab motiveeritud ja haritud spetsialiste ning eluasemete toetusmeede aitab kaasa nende jäämisele ja tulemisele piirkonda. Foto: Sander Ilvest

Riigi Tugiteenuste Keskus avas esmaspäeval Põlva-, Võru- ja Valgamaa omavalitsustes taotlusvooru piirkondade spetsialistide eluasemete olukorra parandamiseks.

Toetusmeetme eesmärk on hoogustada Kagu-Eesti arengut, soodustades spetsialistide piirkonda elama asumist ja jäämist. Vooru rahastab rahandusministeerium Kagu-Eesti programmist, taotlusi oodatakse järgmise aasta 26. märtsini.

Mil moel ja milliste eluasemete tingimusi parandatakse, jääb omavalitsuste otsustada.

«Kõnealune Kagu-Eesti programmi meede on välja töötatud koostöös piirkonna omavalitsustega, kes teavad ise kõige paremini oma vajadusi ning millistesse elupindadesse raha suunata,» sõnas riigihalduse minister Anneli Ott. «Ettevõtlus vajab motiveeritud ja haritud spetsialiste ning kahtlemata aitab eluasemete toetusmeede kaasa nende jäämisele ja tulemisele piirkonda, avaldades positiivset mõju Kagu-Eesti majanduse arengule tervikuna.»

Omavalitsused panustavad meetme raames eluruumide korrastamisse riigiga võrdses osas. Toetusi saavad taotleda kohapealsed spetsialistid nii eluaseme soetamiseks kui ka olemasoleva renoveerimiseks.

Riigi Tugiteenuste Keskuse elu- ja ettevõtluskeskkonna talituse juhataja Lauri Alveri sõnul avatakse toetusmeede teist korda ning eelmisest voorust näeb, kelle eluruume on omavalitsuste hinnangul vaja kõige enam parandada.

«Seni on enamik toetuse saajad olnud pikaajalised kohalikud elanikud, kes suures osas tegutsevad puidutööstuses. Samuti on valdkondadest enim parandatud põllumajanduse, meditsiini- ja ravimitööstuse, toiduainetööstuse ja metsandussektoris tegutsevate elanike eluruume,» loetles Alver.

Meetme eelarve on kavandatud Kagu-Eesti programmi tegevustest, mille kogumaht on perioodil 2019-2023 kokku neli miljonit eurot. Toetusmeetme riigipoolseks eelarveks on 2021. aastal kavandatud 250 000 eurot.

Märksõnad
Tagasi üles