K, 7.06.2023

Aasta linnu tiitlit kannab tuntud kevadekuulutaja

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Twitter
Comments
Täpilise musta sulestiku ja kollase nokaga kevadekuulutaja on tänavune aasta lind.
Täpilise musta sulestiku ja kollase nokaga kevadekuulutaja on tänavune aasta lind. Foto: Ants Liigus

Eesti ornitoloogiaühing tervitab oma 100. juubeliaastat ning järjekorras 27. aasta lindu kuldnokka.

Kuldnokka (Sturnus vulgaris), täpilise musta sulestiku ja kollase nokaga kevadekuulutajat tunnevad kõik. Neil, kel kuldnoka pesakast aias või kodulähedases pargis, on aga veebruari lõpp ja märtsi algus ootust täis: just siis saabub kuldnokk talvitusaladelt Eestisse pesitsema, pälvides tähelepanu oma kõlava ja mitmekesise lauluga.

Kuldnoka aasta logo.

Eesti Ornitoloogiaühing

Kuid seda, kuidas toimub paarilise võlumine, pesaehitus ja poegade kasvatamine ning kui põnev on kuldnoka eluolu, saab kogu 2021. aasta jooksul lugeda aasta linnu kodulehelt ja Eesti ornitoloogiaühingu postitustest.

Kuldnoka aasta täidavad mitmed tegevused, mis ootavad osalema nii lapsi kui ka täiskasvanuid. Näiteks saab peagi alguse traditsiooniline joonistusvõistlus ning vaatluste ja helivaatluste kogumised; läbi aasta toimuvad pesakastide meisterdamise töötoad ja loodusõhtud ning kuldnoka pesitsusajal aprillist kuni juunini saavad huvilised jälgida kuldnoka pesaelu kaamera vahendusel.

Lisaks ilmuvad kogu aasta kestel teadusuudised, mida lugedes saab kuldnokast senisest palju rohkem teada, teatas ornitoloogiaühing.

Kuldnoka aastat toetab sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles