Meistritiitleid jagus nii Võru- kui Valgamaale

Meeste klassikasõidu esikolmik: Marko Kilp (keskel), Raido Ränkel (vasakul) ja Martin Himma Foto: Eesti Suusaliit

Tehvandi spordikeskuse lumistel suusaradadel selgusid Eesti meistrid murdmaasuusatamises. Klassikatehnika eraldistardi naiste arvestuses võistles tiitlite nimel 33 sportlast viiekilomeetrisel võistlusrajal.

Võimsat ülekaalu näitas Alutaguse suusaklubi liige Aveli Uustalu, kes võttis kindla esikoha ajaga 13 minutit ja 53,7 sekundit ning Eesti meistritiitli. Hõbedasele kohale platseerus Johanna Talihärm Nõmme spordiklubist ning poodiumi kolmandale kohale sõitis ennast Võru suusaklubi liige Johanna Udras.

Meeste arvestuses jõudis 10 kilomeetri distantsi starti 49 meest. Suurepärase sõiduga sai hakkama Võru suusaklubi ja Võru spordikooli sportlane Marko Kilp, kes sõitis välja aja 24 minutit ja 57,6 sekundit. See tulemus andis talle kuldmedali ja Eesti meistritiitli. Teiseks sõitis ennast tema klubikaaslane Raido Ränkel ning kolmas koht kuulus Karupesa Teami liikmele Martin Himmale.

Sprindis võitis naiste arvestuses Kaidy Kaasiku, kes edestas lõpuheitluses Uustalu. Kolmas oli meistriks tulnud suusataja kaksikõde Keidy Kaasiku.

Meeste võistluses triumfeeris Himma. Poodiumi järgnevad kohad hõivasid Henri Roos ja Karl Sebastian Dremljuga. Tour de Skil osalenud Marko Kilp kaasa ei teinud.

Naiste viiekilomeetrises vabatehnikasõidus triumfeeris Aveli Uustalu. 20-aastane Uustalu on tõusnud kindlalt Eesti naiste suusatamise esinumbriks. Sedapuhku edestas ta eraldistardist sõidus lähimat jälitajat Anette Kasemetsa 20,7 sekundiga. Kolmandaks jäi nädala pärast 41. sünnipäeva tähistav Tatjana Mannima. Tulemuse sai kirja 33 sportlast.

Meeste 10 kilomeetri rajal teenis teist päeva järjest esikoha Himma. Võistlus oli üsna tihe, sest teiseks tulnud Kaarel Kasper Kõrge kaotas vaid 3,7 sekundiga. Kolmanda koha noppis lätlasest külaline Indulis Bikse. Finišisse jõudis 49 suusatajat.