R, 9.12.2022

Tsirgumäel süüdati koroona põlema

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Tsirgumäel süüdati koroona põlema
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Koroonakuuse põletamine Tsirgumäel FOTO: Eliise Tuuling
Koroonakuuse põletamine Tsirgumäel FOTO: Eliise Tuuling Foto: Eliise Tuuling

Mõni minut enne aastavahetust süüdati Valga vallas Tsirgumäe külas Vahtramäel omalaadne tuleskulptuur. Koroonakuuseks ristitud taies sümboliseeris koroonast muserdatud 2020. aastat.

Tuleskulptuuri telje moodustas kooreüraskite tõttu kuivanud kuuse latv, mis oli tihedalt ümbritsetud põhuga. Kuuske ehtisid 25 heinast, pulkadest ja ülemöödunud aasta poolnärtsinud kartulitest valmistatud «koroonaviirust».

«Enne põlemist nägi kuusk välja sama räsitud kui mööda läinud aasta,» tõdes idee algataja ja valmimisprotsessi koordinaator, kohalik puukujur Andres Rattasepp.

Koroonakuusk Tsirgumäel FOTO: Eliise Tuuling

Eliise Tuuling

Tuleskulptuur valmis kolme päeva jooksul ligi kahekümne peamiselt Sooblase, Tsirgumäe ja Hargla küla elaniku ühise pingutuse tulemusena.

«Algne plaan oli mööduva rotiaasta puhul teha rotti kujutav skulptuur, kuid mõttevahetuste käigus pakkus keegi välja, et võiksime teha hoopis koroonaviiruse ja selle põlema panna. Meil oli mitu varianti, kuidas seda ideed realiseerida. Kuuseidee aga tundus tehniliselt kõige lihtsam ja selle teostamisel sai kaasa lüüa rohkem kogukonnaliikmeid,» rääkis Rattasepp. «Loodame, et koroonakuuse võimas põlemine on uue ja helgema aasta tuleku tähis.»

Märksõnad
Tagasi üles