Väikesed poisid vajavad annetusi Saksamaale ravile pääsemiseks

LEPM
Copy
Väikesed poisid vajavad annetusi ravile pääsemiseks.
Väikesed poisid vajavad annetusi ravile pääsemiseks. Foto: Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond / facebook

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond kogub annetusi, et saata kaks väikest poissi Saksamaale operatsioonile.

Kuueaastane Karl ja seitsmeaastane Rasmus vajavad abi jõudmaks Saksamaale Bonni seljaaju operatsioonile, mille tulemusel peaks Karli liikumisvõime oluliselt paranema ning Rasmus iseseisvalt kõndima hakkama. Poiste pered paluvad abi sõidu- ja elamiskulude tasumisel, milleks kulub kokku 4000 eurot.

Mõlemad vaprad poisid on sündides saanud spastilise tserebraalparalüüsi ehk kahe jäseme halvatuse diagnoosi ning nende liikumine on seetõttu väga piiratud. Rasmus saab liikuda vaid ratastooliga, Karl on jalgade spastilisusest tingitud tasakaalukaotuste tõttu sattunud korduvalt peapõrutustega haiglasse. Mõlemad poisid unistavad jooksmisest või vähemalt koos teiste lastega liikumisest ning on operatsiooni oodanud mitu aastat.

Arstide hinnangul aitaks poisse selektiivse dorsaalse risotoomia(SDR) operatsioon, mida aga Eestis veel ei tehta. Nüüd on aga Saksamaa spetsialistid Karli ja Rasmuse üle vaadanud ning valmis neid Bonnis opereerima. Operatsiooniga seotud meditsiinilised kulud kannab Eesti Haigekassa kuid kõik reisi-, majutuse- ning Covid19 pandeemiaga kaasnevad kulud tuleb tasuda laste peredel ning see ei ole neile jõukohane.

Karli ja Rasmust saab aidata helistades Lastefondi heategevuslikele telefoninumbritele. Annetussumma lisatakse helistaja sama kuu telefoniarvele. Helistades numbrile 900 5025 annetatakse viis eurot, helistades numbrile 900 5100 kümme eurot ja helistades numbrile 900 5500 annetab helistaja 50 eurot.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles