K, 7.12.2022

Kubijal valmis lumetootmistaristu

Lisatud video
LEPM
Kubijal valmis lumetootmistaristu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lumekahur Kubijas lund tootmas.
Lumekahur Kubijas lund tootmas. Foto: Võru linnavalitsus

Kubija tervise- ja rekreatsioonikeskuses on valminud kaasaegne lumetoomise taristu, mis tänaste miinuskraadidega võimaldab lund tublisti juurde toota ning seeläbi mitmekesistada liikumisharrastuse võimalusi Võrumaal.

„Kubja tervise- ja rekreatsioonikeskus vajas hädasti kaasaajastamist ja lumetootmise võimsuse tõstmist. Viimaste aastate lumevaesed talved näitasid, et lund on vaja juurde toota, samuti tehti paljud toiminguid käsitsi maapealsete voolikute ja ühe lumekahuri abil,“ kommenteeris spordi- ja kultuurivaldkonna abilinnapea Sixten Sild.

Tänaseks on rajatud pumpla, maa-alused vee- ja elektritrassid ning üheksa veevõtupunkti, mis hõlbustavad lumetootmist erinevatel raja lõikudel. Lisaks soetati juurde üks lumekahur ja rajamasin,  tõsteti ümber ja uuendati rajavalgustust ning laiendati ühte osa terviserajast, et suurem hulk inimesi saaks terviseradasid kasutada.

Investeeringu kogumaksumuseks kujunes 329 156,68 eurot, millest 120 000 eurot moodustab  Kultuuriministeeriumi toetus „Regionaalsete tervisespordikeskuste väljaarendamise toetamine“ meetmest. Võru linnavalitsuse omaosalus oli 203 312,68 eurot ning Võru Spordikeskuse 5844 eurot.

Ala hõlmava detailplaneeringu koostas Hendrikson & Ko, projekteerimis- ja ehitustöid teostas SA Semuehitus ning lumekahur ja rajamasin soetati Kessu OYlt.

Märksõnad
Tagasi üles