R, 9.12.2022

Võru mööblitootja murdis end USA kodudesse

Arved Breidaks
, reporter
Võru mööblitootja murdis end USA kodudesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
AS Wermo juht Raul Vene.
AS Wermo juht Raul Vene. Foto: Arved Breidaks

Mööblitootja Wermo saatis lõppeval nädalal esimese koormatäie söögitoamööblit Ameerika Ühendriikidesse, kus seda hakatakse müüma Paradox nime all.

«USA turule jõudmine on aastatepikkune suhtlemine, mis algas juba kümme aastat tagasi,» rääkis Wermo juhataja Raul Vene. «Viimaste aastate maailma poliitilised arengud on USA klientide ostusoovi Euroopast oluliselt suurendanud.»

Konkreetsem kaup Wermo mööbli müümiseks USAs tehti poolteist aastat tagasi, kui ameeriklased käisid Võrus tootmisega tutvumas. «Sealt hakkas väga aktiivne töö, mis päädis esimese kollektsiooniga nende ketis,» ütles Vene.

USAsse suunduva mööbli pealelaadimine kolmapäeval.
USAsse suunduva mööbli pealelaadimine kolmapäeval. Foto: AS Wermo

Wermos toodetud kaht mõõtu söögilauad, toolid ning pink sinna juurde ja puhvetkapp, kokku viis erinevat tootenimetust, jõuavad Ühendriikides müügile disainmööbli kaubamajas Crate and Barrel, millel on Vene andmeil üle riigi enam kui 80 kauplust.

Kaubamaja kodulehel on Wermos valmistatud Paradox söögitoamööbel märgitud praegu kui saabuv kaup. Näiteks tammepuust puhvetkapp on rahvusvahelisele ostjale müügis hinnaga 1484.40 eurot.

«Nüüd vaatame ja ootame, millises mahus müük hakkab,» oli Vene põnevil. «Ise on nad hinnanud müügiootusi väga kõrgelt, sest jaanipäevani on juba tellimused edastatud.»

Pääs USAsse käis Wermo jaoks läbi Saksamaa ning tiheda bürokraatiakadalipu. «USA turule sisenemisel tuleb arvestada tohutu hulga eripäradega ning ära tuleb teha suur hulk bürokraatiatööd,» selgitas Vene. «Lisaks kõik mööblikatsetused, pakendi katsetused Saksamaa laborites, sertifikaatid… kõik see kokku võtab tohutu energia ja on ka üsna kulukas, kuid turu potensiaali arvestades on see tasuv investeering.»

Wermo annab tööd ligi 60 inimesele.

Märksõnad
Tagasi üles