Käsipalli esiliiga taasalustab pärast kahekuulist pausi

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Keskmiselt vanuselt kuuluvad Tallinna Oskar ja Põlva Coop esiliiga erinevatesse otstesse, liigatabelis on neid aga lahutamas vaid üks punkt.
Keskmiselt vanuselt kuuluvad Tallinna Oskar ja Põlva Coop esiliiga erinevatesse otstesse, liigatabelis on neid aga lahutamas vaid üks punkt. Foto: Helin Potter

Koroonapiirangute tõttu venis paus käsipalli esiliigas pea kahekuuliseks. Liiga liider on täisedu, viie võiduga alustanud Põlva/Arcwood, punktiga jääb maha ühe mängu rohkem pidanud HC Tallinn 2.

Vahepealsel ajal jäi pidamata neli täisvooru ning Eesti Käsipalliliit otsustas eksperdirühma ettepanekul võistlussüsteemi veidi muuta. Põhiturniir mängitakse täismahus lõpuni, ent veerandfinaalidest 3.–6. kohale platseerunud meeskondade vahel loobuti. Põhiturniiri neli paremat pääsevad otse final four’i, mis toimub mais.

Kõige pikem paus sattus Tallinna Oskarile. Klubi pidas viimati võistlusmängu 21. novembril ning naaseb platsile alles järgmisel esmaspäeval. Peatreener Tõnu Kastan tunnistas, et tekkinud olukord pole lihtne. «Meie hääl jäi vähemusse, kui räägiti veerandfinaalidest loobumisest. Sellised play-off-mängud lisaksid põnevust ja annaksid amatöörmeeskondadele motivatsiooni. Aga võtame eesmärgiks pääsu nelja hulka nagu ilmselt ka kõik ülejäänud tiimid,» arutles ekskoondislane.

Esiliiga noorim meeskond on Põlva Coop. Kalmer Mustingu hoolealused on tänavu lahingu andnud kõigile vastastele. Kolmest kaotusest kaks tulid minimaalse ja üks kolmeväravalise vahega. Sealhulgas kaotati 23 : 24 liider Põlva/Arcwoodile ja tehti viik teisel kohal asuva HC Tallinn 2ga.

«Esimese viie mänguga võib vägagi rahule jääda. Hooaja eel oli väike kartus, et äkki ainult noortest koosneva meeskonnaga jääme rongi alla. Aga poisid ammutasid kogemusi eelmisest hooajast, mil mitu Serviti pallurit käis esiliigas Coopil abiks ning on tublid olnud,» kiitis põlvalaste juhendaja.

«Mängupilt oli päris hea: kodus parem kui võõrsil, sest poisid on kodusaaliga harjunud. Kuidas nüüd pärast pikka pausi sujub, on keeruline öelda, aga erinevalt pealinnast saime siiski Põlvamaal treenida. Tegutsesime küll palju õues, ent oleme nüüd valmis uuesti lahingusse minema,» arvas Musting.

Põlva/Arcwood kohtub täna Mesikäpa hallis Tartu ülikooli esindusega. Valga Käval võõrustab aga täna ja homme HC Tallas / Tallinna SK esindust. 

Tagasi üles