R, 9.12.2022

Küsitlus: kuidas külmaga toime tulete?

Siim Saavik
, reporter
Küsitlus: kuidas külmaga toime tulete?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Voldermar Tasa
 
Voldermar Tasa  Foto: Arvo Meeks

Voldemar Tasa, turismitalu pidaja

«Talu on renoveeritud juba mitu aastat tagasi, katlamaja puuküttega ja selle tõttu ma ei kurda. Puid peab ainult toomas käima tihedamalt, aga muud ei ole midagi erilist. Tegelikult on praegu üle ootuste hästi läinud. Külm on kliendid kohale meelitanud, mis on praegu äärmiselt meeldiv.»

Monika Otrokova
 
Monika Otrokova  Foto: Arvo Meeks/Valgamaalane

Monika Otrokova, Otepää valla kommu­nikat­siooni­juht

«Hästi. Kuna eelmine talv sellist külma ei olnud, siis algul olid külmakraadid natukene harjumatud, aga praegu olen ära harjunud. Ega midagi muud olegi, kui soojalt riidesse panna ja rõõmsat meelt hoida. Talve juurde käibki krõbe külm. Siin paar päeva oli hästi külm ja siis tõusis temperatuur paari miinus­kraadini. Siis oli selline tunne, et õues on niivõrd soojaks läinud.»

Kurmet Müürsepp. 
Kurmet Müürsepp. Foto: Arved Breidaks/lõuna-eesti Postimees

Kurmet Müürsepp, Antsla abivallavanem

«Enda arvates hästi. Talvel peab ikka külma olema, suvel sooja ja kevadel vett. Neli aastaaega on Eestile iseloomulik ja inimene saab väga hästi hakkama. Eelmine aasta oligi erakordselt soe, aga sel aastal on mõnus talveilm.»

Risto Sepp 
Risto Sepp Foto: Maarius Suviste

Risto Sepp, Valgamaa metsaülem

«Külm on ju tore. Ainuke negatiivne asi oli jaanuarikuu elektriarve. Praegu saab minna selliste kohtade peale, kus muidu käia ei saa. Näiteks esimene kord minu ametiaja peale on raie ühes kohas, kuhu me polegi varem pehme pinnase tõttu minna saanud.»

Ester Karuse. 
Ester Karuse. Foto: Arvo Meeks

Ester Karuse, Valga vallavanem

«Selline talv, nagu meil siin praegu on olnud, on ju väga kena. Lapsed ja vanemad on saanud talvemõnusid nautida. Külma võiks olla küll natuke vähem, aga see on lühiajaline probleem. Selle üle pole mõtet kurta, vaid tasub hoopis rõõmu tunda.»

Annela Laaneots 
Annela Laaneots Foto: Arved Breidaks

Annela Laaneots, Tartu 2024 regionaalne koordinaator

«Naudin seda. Auto pole tõrkunud ja torud ei ole külmunud. Lõpuks saab jälle suusatada. Loodan, et järgmistel aastatel tulevad samasugused talved.»

Märksõnad
Tagasi üles