Võru linna aasta tublimad teod said tunnustatud

Teisipäeval anti Võru kultuurimajas Kannel üle Võru linna kõrged tunnustused.

Tulenevalt Covid-19 olukorrast ei toimunud tänavu Võru linnapea Anti Allase ja linnavolikogu esimehe Ülo Tuliku traditsioonilist Eesti Vabariigi aastapäeva pidulikku kontsert-aktust. Toimus väiksemas mahus vastuvõtt neile, kes pälvisid tunnustuse konkursil "Võro liina tego 2020" tunnustuse.

Võru linna aasta teoks hääletati Võru gümnaasiumi aasta kooli tiitlivõit ning sel puhul teoks saanud ETV saate "Terevisioon" otseülekanne koolist.

Konkursiga "Võro liina tego 2020" seoses tunnustati ka silmapaistvamaid inimesi, asutusi ja organisatsioone.

Läinud aasta tegijad on kõik Võru linna tervishoiu- ja sotsiaalvaldkonna töötajad, kelle õlule on pärast koroonapandeemia puhkemist langenud ennenägematult suur koormus. Aasta 2020 ettevõte on rohkem kui veerandsaja-aastaste traditsioonidega, kaasaegseid raviteenuseid pakkuv Lõuna-Eesti Kliinik OÜ, aasta mittetulundusühing psüühilise erivajadusega inimestele sotsiaalteenuseid osutav Lõuna-Eesti Erihooldusteenuste Keskus, aasta koostööpartner ligi sadat väga eriilmelist ettevõtet ühendav Kagu-Eesti Innovatsioonikeskus.

Aasta tervishoiu- ja sotsiaaltöötaja on Lõuna-Eesti haigla kauaaegne ravijuht Agnes Aart, aasta heategija oma põhitegevuse kõrvalt kohalikku eluolu toetav soojusettevõte Danpower Eesti AS, aasta lastesõbralik ettevõte Võru tarbijate ühistu ning aasta kultuuri- ja haridusasutus mullu kevadel koroonavõitluse esireas olnud Võru lasteaed Sõleke.

Aasta sporditegelane on läinud aastal maailma rallitippude osalusel peetud Lõuna-Eesti ralli ja Võru linna tänavatel rallile registreerunud sajakonna auto paraadi korraldaja Gabriel Müürsepp, aasta kultuuritegelane igapäevaselt turismikorraldajana töötav, mullu suvel korraldatud võrukeelsete linnaekskursioonide seeria eestvedaja Ulvi Mustmaa, aasta noor Võru Kreutzwaldi kooli õpilane, mitmekülgne Henri Vink ning aasta uus tulija Võru linna keskväljaku ääres endises tuletõrjemajas oma uksed avanud uus söögikoht Pizza Olive.

Vastuvõtul esines Anu Taul.

Tagasi üles
Back