P, 2.04.2023

Võrumaa talunik valiti parimaks piimakarjakasvatajaks

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Nopri talu meierei peremees Tiit Niilo
 
Nopri talu meierei peremees Tiit Niilo  Foto: Arvo Meeks

Äsja Võrumaa vapimärgi pälvinud ettevõtjale, Nopri talumeierei rajajale Tiit Niilole Rõuge valla Kärinä külast saab täna osaks järjekordne tunnustus. Nimelt on ta valitud parimaks piimakarjakasvatajaks.

Täna, 25. veebruaril toimub maaeluministeeriumis Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud aktus, kus maaeluminister Urmas Kruuse annab üle ministeeriumi teenetemärgid ja Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) juhatuse esimees Raul Rosenberg kuulutab välja 2020. aasta parima piimakarja- ja lihaveisekarjakasvataja.

Parim piimakarjakasvataja 2020 on Tiit Niilo Nopri talust. Võrumaal asuvas piimakarjas on lehmi 212. Keskmine piimatoodang lehma kohta 2020. aastal oli 12 154 kg ja piimarasva ning -valgu kogutoodang 899 kg.

"Tiit Niilo on loonud oma talus innovaatilise ja jätkusuutliku pereettevõtte, millel on väga suur panus kohaliku piirkonna arengusse," ütles MESi juhatuse esimees Raul Rosenberg.

Parim lihaveisekarjakasvataja 2020 on Mariliis Vahar Ohtla Lihaveis OÜst.

MESi algatusel antakse parima piimakarjakasvataja aunimetust välja juba 21. korda ja parima lihaveisekarjakasvataja aunimetust 15. korda järjest. MESi eesmärk on toetada ja elavdada Eesti maapiirkonna ettevõtlust ja kujundada maaelu mainet.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles