N, 1.12.2022

GALERII ⟩ Otepääl tähistati Eesti Vabariigi sünnipäeva vabaõhukontserdiga

LEPM
Otepääl tähistati Eesti Vabariigi sünnipäeva vabaõhukontserdiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

24. veebruaril toimus Puka kultuurimaja pargis Eesti Vabariigi 103.aastapäevale pühendatud vabaõhukontserdi ja vallajuhtide vastuvõtuga.

Vabaõhukontsert toimus vallavanem Jaanus Barkala ja volikogu esimees Rein Pulleritsu kutsel juba hämarduma hakkavas kultuurimaja pargis. Piduliku meeleolu lõid sinimustvalgelt kaunistatud lava ja kaunid tulukesed. Kokkutulnud vallaelanikke tervitas vallavanem Jaanus Barkala.

„Täna sobib endalt küsida, mis on isamaa? Kindlasti ei ole see ainult lipuga lehvitamine ja isamaaliste loosungite hüüdmine. Isamaa on meie kõigi jaoks tunduvalt sügavama tähendusega. Isamaa algab meie mõtlemisest, tunnetamisest ja hoolimisest. Hoolimisest oma riigist, koduvallast, sõpradest, lähedastest ja teistest inimestest. Killuke siirast hoolivust meie kõigi poolt muudab meid kõiki natuke paremaks,“ ütles vallavanem Jaanus Barkala.

Kodumaa sünnipäeval esinesid Puka kooli laululapsed Sille Lõõndre juhendamisel, muusikalise tervituse andis edasi Puka meeskoor (juhendaja Evald Raidma). Karges talveöös rõõmustas meelt ja silma uhke tulešõu Zerkala.

Kontserdi tipp-hetkeks kujunes Silver Sepa ja Kristiina Ehini muusikaline luulekava „Ümin Eestile“. Kristiina Ehin luges isamaalisi luuletusi ning Silver Sepp esitas omaloomingut pillil, milleks oli vana suusk.

Õhtut viisid läbi Puka kooli õpilane Sandra Kuus ja Puka kultuurimaja perenaine-kultuurikorraldaja Katrin Uffert.

Aastapäeva sündmuse korraldas Otepää Kultuurikeskused.

Puka kultuurimaja perenaine-kultuurikorraldaja Katrin Uffert ütles tänusõnad sündmuse korraldamise eest Otepää Vallavalitsusele, „Kodukohvik Claara“ cateringile, visuaalkunstnikule  Okeiko Okeikole, valguskunstnik Rene Liivamäele, helimehele Hannes Einpaulule.

Tänusõnad pälvisid veel ka uisuväljaku ja pargi ettevalmistustööd teinud Heldur Vaht ja Edwin Deelen, teenindajad – Kati ja Maria Požarovõ, fotograf - Valju Aloel. Aastapäeva idee autorid olid Puka kultuurimaja perenaine-kultuurikorraldaja Katrin Uffert ja Otepää kultuurimaja perenaine-kultuurikorraldaja Merle Soonberg. 

Märksõnad
Tagasi üles