K, 7.12.2022

Uma Pido kuulutas välja võrukeelsete koorilaulude konkursi

LEPM
Uma Pido kuulutas välja võrukeelsete koorilaulude konkursi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Uma Pido 2016. aastal. Foto on illustreeriv.
Foto: Sirje Lemmik
Uma Pido 2016. aastal. Foto on illustreeriv. Foto: Sirje Lemmik Foto: Sirje Lemmik/

Uma Pido toimkond kuulutas neljandat korda välja uute võrukeelsete koorilaulude ja -seadete konkursi eesmärgiga võrukeelset koorilauluvara rikastada.

"Uus võrukeelne koorimuusika annab indu ja hoogu koorilaulutraditsiooni jätkumiseks," ütles konkursi eestvõtja Merike Tigas. "Vana-Võromaa koorid laulavad alati rõõmuga võrukeelsel laulupeol ja sellesse sõprusringi soovib lisanduda koore üle Eesti ja kaugemaltki. Võrukeelse koorimuusika tutvustamiseks on peale Uma Pido veel võimalusi ja seetõttu on konkursile oodatud teistessegi esitamiskohtadesse sobivad laulud."

Oodatud on teosed kõigile kooriliikidele, nii a cappella kui ka saatega esitamiseks mõeldud laulud. Samuti võib pakkuda välja saateidee. Konkursile sobivad nii traditsioonilised koorilaulud kui ka igasugused lustlikult krutskilised ja mängulised heliteosed, millel on võrukeelsed sõnad. Korraldajad ei sea piire teema ega žanri valikul, oodatud ei ole vaid teistest keeltest tõlgitud laulud.

Võistlusele laekunud töid hindab žürii. Parimate tööde autoreid tunnustatakse preemiarahaga, mis antakse kätte auhinnapeol novembris. Konkursi auhinnafond on 3000 eurot.

Teoste esitamise tähtaeg on 1. august. Võistlustööd tuleb saata e-posti aadressil merike.tigas@wi.ee või postiga Võro Seltsi VKKF aadressil Tartu 48, 65609 Võru.

Koorilaulude ja -seadete konkurss aitab võrukeelse laulu- ja rahvapeo Uma Pido repertuaari mitmekesisemaks muuta. Konkursitööde põhjal ei seata kokku kogu peokava, aga kõigilt varasematelt konkurssidelt on saadud repertuaari jaoks tublisti täiendust – kokku 16 laulu.

Kuues Uma Pido toimub 3. juunil 2023 Põlvas Intsikurmus.

Märksõnad
Tagasi üles