Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Sihtasutuse nõukogusse lisandus lõunaeestlasi

Nõukogusse hakkab kuuluma ka Võrumaal maheteravilja kasvatava OÜ Tõusev Koit juht, Roosu talu peremees Aivar Rosenberg. FOTO: Arved Breidaks/

Maaeluminister Urmas Kruuse nimetas ametisse Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõukogu viis uut liiget, et täiendada sihtasutuse otsustusprotsesse nii põllumajandussektori esindusorganisatsioonide, toidutööstuse kui ka akadeemilise vaatega.

"Muudatused MESi nõukogus pole ajendatud pelgalt uue valitsuse ametisse asumisest, vaid otsuste tegemisse on edaspidi kaasatud senisest oluliselt laiem vaade nii põllumajandustootmisele kui ka maaelule üldse," lausus minister Kruuse. "MESi nõukogusse lisanduvad põllumajandusorganisatsioonide ja toidutööstuse esindaja, samuti on kaasatud nii Maaülikooli rektor kui ka regionaalpoliitiline vaade omavalitsusjuhi silme läbi."

MESi nõukogu uute liikmetena alustavad tööd Tõrva vallavanem Maido Ruusmann, põllumajandus-kaubanduskoja juht Roomet Sõrmus, Eesti Maaülikooli rektor, endine Võru maavanem ja minister Mait Klaassen, Võru valla Sulbi külas Roosu talu pidav, parlamendiski olnud Aivar Rosenberg ja Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepp. Seejuures kuuluvad nii Ruusmann, Klaassen kui Rosenberg Reformierakonda, teised on parteitud.

Nõukogus jätkavad senist tööd liikmetena kalurite eestkõneleja Mart Undrest, Põlva abivallavanem Janika Usin (Keskerakond), Valga vallavolikogu liige, endine Valga maavanem, minister ja parlamendiliige Rein Randver (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), maaeluministeerumi asekantsler Marko Gorban ja nõukogu esimehena ühistu Kevili juht Andres Oopkaup.

1993. aastal asutatud Maaelu Edendamise Sihtasutuse eesmärk on toetada ja elavdada Eesti maapiirkonna ettevõtlust, luues paremaid võimalusi kapitalile ligipääsuks ning tõstes maaettevõtluse konkurentsivõimet.

Tagasi üles
Back