Võrus algab Tallinna maantee uuendamine

LEPM
Copy
Esimesena võetakse ette lõik Vanajõe sillast Roosi tänavani.
Esimesena võetakse ette lõik Vanajõe sillast Roosi tänavani. Foto: Võru linnavalitsus

Reedel, 5. märtsil alustatakse Võrus Tallinna maantee rekonstrueerimistöödega. Tööd on jagatud kahte ossa.

Esimesena võetakse ette lõik Vanajõe sillast Roosi tänavani. Tänavalõik on plaanis sulgeda järgmisest neljapäevast, 11. märtsist. Kuna olemasoleva tänavalõigu kandevõime on ebapiisav, vahetatakse välja sõidutee aluskiht. Ehituseks mittesobivat pinnast on plaanis välja kaevata 80 sentimeetri sügavuselt. Tee põhja paigaldatakse geotekstiil, laotatakse dreenliivakiht, ehitatakse killustikalus ja pannakse peale asfalt. Samuti vahetatakse välja sõidutee äärekivid ja kaevuluugid ning ehitatakse uued kõnniteed.

Teelõik Vanajõe sillast Roosi tänavani avatakse liiklusele, kui on toimunud vajalik väljakaeve ja täide. Killustikaluse valmimine on hetkel prognoositud aprillikuu lõppu.

Liiklus suunatakse ümber Ringtee ja Tartu tänava kaudu. Samuti on 12. märtsist 20. aprillini ümber suunatud ühistranspordi liiklus. Kinnistuomanikele on juurdepääsud tagatud.

Teises lõigus, Ringteest Vanajõe sillani teostatakse tasandusfreesimine ja paigaldatakse uus asfaltkate. Asfaltkate paigaldatakse korraga tervele lõigule. Asfalteerimistöödeks, mis toimuvad hiljemalt maikuu teises pooles, on liiklus terves ulatuses suletud.

Töid teostab Asfaldigrupp OÜ.  Tööde lepinguline maksumus on 395 640 eurot. Tänava remondiks on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium eraldanud toetust  340 000 eurot.

Ehituse lõpptähtaeg on 21. juuni 2021.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles