T, 4.10.2022

Kirikurahvas: piirangud teevad haiget, aga elame edasi

Maarius Suviste
, reporter
Kirikurahvas: piirangud teevad haiget, aga elame edasi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hargla koguduse diakon Signe Salumets ütleb, et usklikule inimesele on tavapärase usuelu piiramine võrreldav tundega, kui ollakse näljas.
Hargla koguduse diakon Signe Salumets ütleb, et usklikule inimesele on tavapärase usuelu piiramine võrreldav tundega, kui ollakse näljas. Foto: Arvo Meeks

Avalike jumalateenistuste keelamine praegusel koroonapandeemia kõrg­ajal ei tähenda kirikuinimeste sõnul seda, et keerulisel ja pingelisel ajal hingele pai ei saa. Kosutust pakuvad veebiülekanded ning vaimulikud ja hingehoidjad on valmis soovijatega vestlema.

«Kirikuvalitsus on üldiselt seisukohal, et vabariigi valitsuse kehtestatud piirangud kirikutele ja kogudustele ei ole olnud vältimatult vajalikud ega ka proportsionaalsed,» ütles Valgamaa Hargla koguduse diakon Signe Salumets. «Ometi alluvad kogudused valitsuse korraldusele, lootuses olla eeskujuks ka teistele asutustele ja ühendustele, kes valjuhäälselt piirangute vastu protestivad.»

Salumetsa sõnul on avalike jumalateenistuste keelamine 3. märtsist ning samuti pühapäeva- ja leerikoolide, piiblitundide ja muude kogudustes toimuvate ürituste keelamine kõigile raske ja valus. «Eriti arvestades, et olukorras, kus inimeste südametes on mure ja ebakindlus, on vajadus usulise kooskäimise ja vaimuliku toe järele eriti suur,» märkis ta.

Märksõnad
Tagasi üles