Tormituuled tegid enim pahandust Kaagjärve ja Varstu kandis

Mati Määrits
, reporter
Copy
Tormituuled on langetanud puu liinidele.
Tormituuled on langetanud puu liinidele. Foto: Elektrilevi

Öötundidel põhjarannikule jõudnud ja sealt edasi Eesti mandriosale kandunud tormituuled puhangutega kuni 24,9 m/s tekitasid Elektrilevi võrgus kümneid rikkeid.

Ööpimeduses algas kohe ka rikete likvideerimine ning hommikuks õnnestus elektrivarustus taastada üle Eesti pea 16 000 kliendile. Lõuna-Eestis sai rajust enim pihta Kaagjärve ja Varstu kant. Kui Varstu inimesed said täna keskpäevaks elektri valdavalt tagasi, siis Kaagjärvel ja seda ümbritsevates külades on jätkuvalt vooluta 66 tarbijat. Palju on katkestusi ka Põlva- ja Tartumaa piiril Peipsi lähistel.

Tuulehood on endiselt iiliti väga tugevad, mis raskendavad parandustöid, kuna igakülgne ohutus peab tagatud olema ka rikkebrigaadidele.

„Ilmateenistuse andmetel on tuule vaibumist oodata alles õhtul kella 20 paiku. Alates saartest tuulehood päeva jooksul isegi tugevnevad ja liiguvad edasi üle Pärnu- ja Viljandimaa, haarates enda alla ka suurema osa Lõuna-Eestist. Rikkeid tuleb suure tõenäosusega juurde ning nende likvideerimine võtab esmase prognoosi kohaselt aega esmaspäeva õhtuni, üksikutes kohtades võib-olla isegi kauem. Üle Eesti on hetkel töös 26 rikkebrigaadi,“ kirjeldas olukorda Elektrilevi esindaja Hardi Puusepp.

Võrguettevõte palub kõigil silmas pidada üldisi ohutusreegleid. "Maha langenud või katkenud elektriliini märgates helistage kohe rikketelefonil 1343 või hädaabinumbril 112. Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda ega neid puudutada, kuna juhtmed võivad olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi isegi 8 meetri raadiuses," hoiatab firma.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles