Kaitseminister külastas Kaitseliidu Põlva malevat

LEPM
Copy
Kaitseminister Kaitseliidu Põlva malevas.
Kaitseminister Kaitseliidu Põlva malevas. Foto: Toomas Nigola

Minister Kalle Laanet külastas täna Kaitseväe Akadeemiat, Balti Kaitsekolledžit ja Kaitseliidu Tartu ning Põlva malevat.

Kaitseväe Akadeemia (KVA) ülem brigaadikindral Enno Mõts andis ministrile ülevaate Eesti sõjalise kõrghariduse ja teaduse korraldusest ja arenguplaanidest. Samuti räägiti akadeemia rollist kaitseväe võimearenduses, koostööst kaitsetööstusega kaitseväe tootearenduses tarvis ning KVA ja tsiviilmeditsiini koostööst. „Kaitseväe Akadeemia õpe on selgelt seotud praktiliste kaitseväe ja Kaitseliidu vajadustega, mis on kindlasti kooli tugevus,“ rääkis kaitseminister Kalle Laanet.

Minister tõi välja akadeemia olulisuse kaitseväe uue relvastuse testimisel, tehnoloogiate arendamisel koostöös Eesti kaitsetööstusega ning sõjateaduses. „Täna mõistavad mitmed haiglad kindlasti ka Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse rolli, mis on aidanud suurhaiglatel välja töötada plaanid kriisiolukordadeks ning andnud tsiviilmeditsiinile sellekohast väljaõpet,“ lisas Laanet.

KVA sõja- ja katastroofimeditsiinikeskusega koostöös on välja töötatud ka kaitseväe välihaigla. Tartus asuv Balti Kaitsekolledž annab Balti riikide ja liitlaste kaitseväelastele ja riigiametnikele vajalikku sõjalist täiendõpet. Kolledži ülem brigaadikindral Ilmar Tamm andis ministrile ülevaate kooli kursustest ja edasistest plaanidest.

„Selline rahvusvaheline õppeasutus loob meile koos liitlastega eeldused selleks, et näeme asju sarnaselt ja teame, kuidas ühiselt tegutseda. Kolledž annab ka hea võimaluse erineva valdkonna riigiametnikel arendada planeerimisalast võimekust, mis omakorda tugevdab meie laiapindset riigikaitset,“ lausus Laanet.

Minister külastas ka Kaitseliidu Tartu ja Põlva malevaid, kus sai ülevaate isikkoosseisust, õppustest, kohalike malevate koostööst omavalitsuste ja siseturvalisuse organisatsioonidega ning Kaitseliidu noortetööst.

„Hea meel on, et kaitseliidu malevad on aktiivselt kaasunud kohalikesse kriisikomisjonidesse ning panustavad otsustavalt laiapindsesse riigikaitsesse. Oluline on, et suudame praeguses olukorras maksimaalselt vabatahtlike panust kasutada vaatamata sellele, milline on nende vorm,“ ütle Laanet.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles