KOVid peatavad lasteaedade kohatasu küsimise

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Plastikust mänguasjad ahvatlevad lapsi oma värvikirevusega.
Plastikust mänguasjad ahvatlevad lapsi oma värvikirevusega. Foto: Arved Breidaks

Mitu Lõuna-Eesti vallavalitsust on kolmapäeval otsustanud, et alates 11. märtsist ei võeta valla lasteaedades kohatasu.

Kuna hädaolukorra ajal võib lasteaedades olla töö häiritud või takistatud, otsustas Rõuge vallavalitsus alates homsest kohatasu nõudmise peatada. Kohatasu tagasiarvestus kajastub järgmise kuu arvel.

«Palume lapsi lasteaedadesse viia vaid hädavajadusel – nii piirame viiruse levikut ja vähendame personali lähikontakte. Ühtlasi tagame seda tehes lasteaiateenuse jätkamise peredele, kelle jaoks see on vältimatu, kuna vanemad töötavad eesliinil või nende ametikoht ei võimalda kaugtööd,» seisab vallavalitsuse teates.

Sarnase otsuse on teinud ka Põlva vallavalitsus ega küsi viiruse levikut tõkestavate karmimate piirangute perioodil munitsipaallasteaia teenust kasutavatelt lapsevanematelt lasteaia kohatasu kuni 11. aprillini.

«Vabariigi valitsus on andnud tungiva soovituse viiruse leviku tõkestamiseks lapsi lasteaeda mitte viia. Selleks, et soovitus töötaks, otsustas Põlva vallavalitsus esialgu perioodil 11. märts - 11. aprill vabastada lapsevanemad lasteaia kohatasust. Juhul kui laps ikkagi lasteaeda viiakse, tuleb vanematel maksta ainult toidukulu.

Tõrva vallavalitsus otsustas lapsevanemad vabastada lasteaia ja muusikakooli kohatasu maksmisest aprilli lõpuni.

«Alates märtsi algusest kuni vähemalt aprilli lõpuni on lapsevanemad vabastatud lasteaia ja muusikakooli kohatasudest. Märtsikuu eest tasutud summa kajastatakse ettemaksuna järgnevatel arvetel,» seisab vallavalitsuse teates.

Kõik Tõrva valla lasteaiad jäävad avatuks, kuid tungiv soovitus on võimalusel lapsi lasteaeda mitte viia koroonaviiruse leviku vältimiseks.

Võru linnavalitsus otsustas samuti vabastada Võru lasteaedades käivate laste vanemad õppekulu maksmisest nende päevade eest, mil laps lasteaias pole. Arvestus käib päevapõhiselt ning vabastus kehtib kuni 11. aprillini või kuni valitsus loobub tungivast soovitusest lapsi lasteaeda mitte viia.

Tagasi üles