Priit, viieaastase lapse isa
«Lõunaajal hakkas jälle verejooks. Juba nii hullusti, et kiirabi tuli vilkuritega.»
«See oli väga hull ja ületas igasugused piirid. Hakkasid sellised ninaverejooksud, mis ei jäänud pidama,» meenutas Priit tagantjärele. «Üks ohtlik asi, mida me ei oodanud, et koroonaga kaasneb.»
Seda, kas ninaverejooksud just koroonast tingitud on, meedikud siiski kinnitada ei saa. Verejooksu pole mainitud ka terviseameti antud loetelus koroona sümptomite kohta. Küll edastas terviseameti kommunikatsioonitalituse liige Kirsi Pruudel, et viimaste kuude jooksul on nakatunutel mõnel korral verejooksu siiski esinenud. «Meie sümptomite loetelus pole verejooksu COVID-19 sümptomina kirjeldatud. Märkustes on välja toodud, et verejooks esines 11 isikul selle aasta veebruari ja märtsi jooksul.»
Väikese haige seisund on paranemas
Eelmiseks reedeks oli mudilase seisund stabiliseerunud. Palavik ja verejooks olid taandunud, kuid kuiv köha püsis. «Neljapäeval tuli ninast veel natukene verd. Köha on endiselt alles. Ärkab öösel üles ja hakkab nutma. Magab ja nutab. Öösel saad neli tundi magada,» kirjeldas isa olukorda.
Perekond on 15. märtsini karantiinis, teistel pereliikmetel ühtegi haiguse sümptomit õnneks pole. Priit lisas, et talle tehtud koroonatestile tuli reedel vastus ja see oli negatiivne. «Suhtleme perearstiga iga päev. Tema soovitas, et olge rahulikult kodus ja jälgige last. Andke köhasiirupit ja kui midagi juhtub uuesti, soovitati jälle EMOsse pöörduda,» ütles pereisa.
«Panen kõigile südamele, et ka lapsed võivad koroonat väga raskelt põdeda ja sellepärast ma sellest teemast räägingi,» lisas Priit.
Terviseameti andmetel on eelmise nädala reedese seisuga viie- kuni üheksa-aastaste hulgas kinnitatud 2145 nakkusjuhtu ning haiglaravi on koroona tõttu vajanud 11 last.