E, 29.05.2023

Võimupöörde korraldajad avalikustasid vallajuhtide kandidaadid

LEPM
Facebook Twitter
Comments 1
Monika Rogenbaum.
Monika Rogenbaum. Foto: Erakogu

Valga vallavolikogu opositsioon taotles tänaseks erakorralist volikogu istungit, et avaldada umbusaldust volikogu enamuse toetuse kaotanud keskerakondlikule vallavalitsusele ning määrata ametisse valla uus juhtkond. Kuigi volikogu esimees lükkas istungi edasi 26. aprillile, on koalitsioonikõnelused lõpusirgel ning uued vallajuhid valmis ametisse asuma.

Vallavanema ametisse kandideeriva Monika Rogenbaumi sõnul seisab uuel koalitsioonil ees mitmete pakiliste probleemide lahendamine juba esimestel töönädalatel. „Peame koheselt lahendama juba sügisel vallandunud kriisi Valga Priimetsa koolis ning taastama haridusasutuses töörahu nii õpetajatele kui õpilastele,“ sõnas Rogenbaum.

„Palju tööd seisab ees valla haldussuutlikkuse tagamisega, inimesed ootavad oma koduomavalitsuselt kiireid vastuseid, ettevõtjad tähtaegselt tasutud arveid ning korrektsust hangete läbiviimisel. Tasandamist vajavad koroonakriisi mõjud ja nii linna- kui maakogukondadele tuleb pakkuda võrdset hoolt ja tähelepanu. Samuti tuleb leida lahendus Valga Avatud Noortekeskuse ruumiprobleemile.“

Lauri Drubinš.
Lauri Drubinš. Foto: Erakogu

„Valga vald on viimased poolteist aastat olnud pidevas poliitilises kriisis. Uue koalitsiooni suurim soov taastada inimeste usaldus vallavõimu vastu ning luua rahumeelne ja toimiv koostöösuhe vallavolikogu, vallavalitsuse ja ametnikkonna vahel,“ rääkis volikogu esimehe kandidaat Lauri Drubinš.

„Lisaks on vaja käima lükata mitmed olulised investeeringud, mida vallaelanikud on aastaid oodanud. Peame alustama Priimetsa kooli võimla ehitamisega, liikuma edasi Valga põhikooli ujula laiendamisega ja leidma selleks vajaliku rahastuse. Koroonapandeemia tingimustes vaatame üle ja uuendame valla haridusasutuste ventilatsioonisüsteemid, et tagada neis tervislik õpi- ja töökeskkond. Kriitilist pilku vajab ka teede-tänavate olukord.“

Aprilli lõpus Valgas ametisse asuda plaanivasse koalitsiooni kuuluvad Reformierakonna, SDE ja Isamaa esindajad ning erakondliku kuuluvuseta volikogu liikmed, kellele volikogus kuulub kokku 14 häält 27-st. Uus koalitsioon avalikustab koostöö aluseks oleva koalitsioonilepingu järgmisel nädalal. 

Valga vallavolikogu aseesimees Allain Karuse sõnul ei vasta Monika Rogenbaumi jutt tasumata arvete ja saamata vastuste osas tõele. 

Vastus muutmata kujul (väljavõtte volikogu materjalist)

Ülevaade saabunud ja tasutud ostuarvete kohta Perioodil 01.01.-24.03.2021 on saabunud ja tasutud 2734 ostuarvet. Nendest maksetähtaja on ületanud 26 arvet, millest 7 on saabunud pärast maksetähtaega, 9 puudusid allkirjastatud aktid ja 10 on viibinud kinnitamine.

Ülevaade laekunud ning tähtajaliselt täidetud dokumentide kohta: 2021. aastal on kuni 24.03 laekunud kokku 860 dokumenti. Dokumentide täitmise analüüsimisel selgus, et tähtaja pikendamist taotletakse 3 dokumendi osas ning 1 dokumendi osas on registri andmetel tähtaeg ületatud. 

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles