Õppekogunemistele ja arstlikku komisjoni kutsutakse edaspidi elektrooniliselt

LEPM
Copy
Järgmisest aastast saavad aega teenima minevad kutsealused kutse elektrooniliselt.
Järgmisest aastast saavad aega teenima minevad kutsealused kutse elektrooniliselt. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Riigikogu võttis kolmapäeva õhtul vastu seadusemuudatuse kaitseväekohustuslastele dokumentide edastamiseks elektrooniliselt.

Kaitseminister Kalle Laanet märkis, et muudatuse põhjus peitub vajaduses tõhustada kaitseväkke ja õppekogunemistele kutsumise korraldamist.

„Internet on täna osa igapäevaelust ning seega on riigi poolt vajalike dokumentide kätte toimetamine elektrooniliselt parim lahendus tänases ühiskonnas,“ märkis ta.

Ministri sõnul on igal aastal tuhandete kutsete kätte toimetamine raskendatud, ligi neljandik õppekogunemisele kutsutuist ei saa oma kutset kätte.

Loodava muudatusega hakatakse kaitseväekohustuslastele kutseid edastama riiklikku postikasti e-aadressile isikukood@eesti.ee ning teade loetakse kätte toimetatuks 30 päeva möödumisel.

„See on ka lahendus, mida kaitseväekohustuslased erinevate uuringute põhjal suhtluskanalina eelistavad,“ ütles Laanet.

Ministri ütlusel saadetakse eesti.ee aadressile teateid ja dokumente juba täna. Riikliku e-aadressi saab siduda isikliku aadressiga ning tellida SMS-teavituse saabuva kirja puhul.

Kaitseminister Laanet täpsustas, et erandkorras jääb kehtima ka postiga saatmise võimalus juhul, kui see on ainuke viis dokumendi adressaadini toimetamiseks. Samuti jääb paberkujul teavitus kehtima esmakordse kontakti loomisel kaitseväekohustuslasega ehk siis, kui meessoost kodanik saab 17-aastaseks ning tema andmed kantakse kaitseväekohustuslaste registrisse. Kaitseväekohustuslasena arvele võtmise teatise edastab Kaitseressursside Amet lihtkirjaga rahvastikuregistrijärgse elukoha aadressile.

Kaitseväekohustuslasteks loetakse 17–60-aastased isikud, kes peavad läbima või on läbinud aja- või asendusteenistuse ning on kohustatud osalema õppekogunemistel.

Muudatus jõustub 1. jaanuarist 2022. Käesoleva aasta teises pooles teavitab kaitseministeerium kaitseväekohustuslasi muudatusest ulatusliku kampaaniaga.

Elektrooniliselt hakatakse kodanikele edastama järgmisi dokumente:

• teated andmete kandmisest kaitseväekohustuslaste registrisse;

• arstlikku komisjoni ilmumise kutsed;

• ajateenistusse kutsumisest vabastamise otsused;

• ajapikenduse andmise otsused;

• ettekirjutused;

• õppekogunemisele  ja lisaõppekogunemisele kutsumise otsused;

• sõjaaja ametikoha teatised.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles