Riigimetsas algas kevadsuvine raierahu

LEPM
Copy
Metsauuendus Aegviidu lähedal.
Metsauuendus Aegviidu lähedal. Foto: Tavo Uuetalu

Seoses lindude ja loomade pesitsusajaga kuulutati riigimetsas täna, 15. aprillil välja traditsiooniline raierahu.

RMK on kevadsuvist raierahu pidanud juba 2002. aastast. Raierahu kehtestamisega välditakse eelkõige vanemates metsades elavate lindude ja loomade häirimist sigimisperioodil ning kaitstakse kevadisel märjal ajal metsamuldasid.

„Raierahu ajal tehakse riigimetsas metsauuendustöid ja raieid me sel perioodil ei tee. Lisaks metsaistutusele teeme töid, mis on vajalikud teede, sihtide ja kuivenduskraavide korrashoiuks, samuti jätkame pinnaste tahenemisel puidu kokkuvedu juba varem raiutud lankidelt,“ selgitas RMK juhatuse liige Tavo Uuetalu.

Tänavu pannakse riigimetsas mulda rekordarv ehk 24 miljonit taime. Uut metsapõlve rajatakse ligikaudu 12 000 hektaril, millest 400 hektarit moodustavad väheväärtuslikud rohumaad ja põõsastikud, kus varem mets ei kasvanud.

Lisaks tehakse kevadist teede hööveldamist 8200 kilomeetril ja jätkatakse metsakaitselisi töid. Kui kuuse-kooreürask ärkab talveunest ja asub lendlema, veetakse metsast välja sinna enne raierahu langetatud ning nüüd üraski asustatud püünispuud, et vältida kahjurite levikut veel kahjustamata metsa.

Tagasi üles