P, 4.12.2022

Video ja galerii ⟩ Valga abipolitseinikud pälvisid riikliku tunnustuse

Tiit Loim
, reporter
Valga abipolitseinikud pälvisid riikliku tunnustuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aasta abipolitseinike rühmaks valitud Kagu politseijaoskonna Valga gruppi kuulub 29 liiget, kellest fotole mahtus seekord vaid osa. Rühmajuht on piirkonnapolitseinik Janar Koemets (vasakul).
Aasta abipolitseinike rühmaks valitud Kagu politseijaoskonna Valga gruppi kuulub 29 liiget, kellest fotole mahtus seekord vaid osa. Rühmajuht on piirkonnapolitseinik Janar Koemets (vasakul). Foto: Anastasya Kikkas

Tänavuseks aasta abipolitseinike rühmaks valis siseministeerium Lõuna prefektuuri Kagu politseijaoskonna Valga rühma. Vabatahtlike koordinaatori sõnul jäävad Valga vabatahtlikud silma erakordse patriotismiga.

Siseministeerium tunnustas juba kümnendat aastat järjest siseturvalisuse vabatahtlike rühmi ning tänab inimesi, ettevõtteid, asutusi ja ühinguid, kes meie riigi turvalisusse panustavad.

Aasta abipolitseinike rühm on Kagu politseijaoskonna Valga rühm. Tunnustust väärib selle panus nii koroonapatrullides riigipiiril kui ka avaliku korra tagamisel. Eelmise kevade eriolukorras aitasid nad piiripatrullis olles avastada ja kinni pidada ka salakaubavedajad. Aasta jooksul on nad jõudsalt kasvanud ja iseseisvamaks muutunud, mis on aidanud oluliselt tõsta patrullide arvu väljakutsete teenindamisel ja liiklusjärelevalve tegemisel. Rühmajuhi tõhusa värbamistöö tulemusena on organisatsiooniga liitunud 19 uut abipolitseinikku, kes valdavalt on alla 30-aastased noored. Rühmas on mehi ja naisi peaaegu võrdselt: 14 meest ja 15 naist.

Märksõnad
Tagasi üles