Saatses tuleb lavale uus setokeelne teatritükk

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Etenduse lavastab Helena Kesonen.
Etenduse lavastab Helena Kesonen. Foto: Arved Breidaks

Menuka suvelavastuse «Vanahunt» lavastaja Helena Kesonen toob Setomaa vallas Saatses suvel lavale uue setokeelse teatritüki, andis teada Taarka pärimusteatri esindus.

«Petserimaa igatsus» põhineb Setomaa kirjaniku ja pikaaegse ajakirjaniku Ilmar Vananurme samanimelisel näidendil, mille on kohandanud Urmas Lennuk Rakvere Teatrist. Vananurme tõsielulise näidendi peateema on piiriülene armastus, mille kohta võib öelda ka kontrolljooneülene armastus.

Loo keskmes on Pauli ja Valli lugu. Paul on noor ja lootustandev ajakirjanik, kes armub Petseri neidu Vallisse. See on mitmekordselt keelatud armastus, sest noored pole seaduse silmis vabad ja vallalised, kuid seadusest rängemalt lahutab neid kontrolljoon, mis kerkib nende vahele kui sein. Kontrolljoon lahutab vanemad lastest, rebib armastajad teineteise embusest ning jätab inimesed ilma oma kodudest. Paralleelselt Pauli ja Valli looga jookseb Setomaa poolitamise lugu.

31. juulil esietenduv igatsusdraama tuuakse lavale kontrolljooneäärses Saatses, kus mängupaigaks on valitud 90. aastate olustikku esile toov nostalgiahõnguline angaar.

Näitlejatena astuvad üles Siim Angerpikk, Jekaterina Moskalenko, Lauli Otsar ja Agur Seim. Lava ja kostüümid on kujundanud Triinu Pungits ning valguskunstnik on Enor Niinemägi. Lavastuse atmosfääri muudab veelgi ehedamaks 2020. aasta muusiku tiitli pälvinud Mari Kalkuni autorilooming.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles