Kolme päevaga on vaktsineeritust tõendava QR-koodi genereerinud 12 062 inimest.
Vaktsineerimissertifikaadi on saanud üle 12 000 inimese
„Huvi uue tehnilise lahenduse vastu, millega saab riiklikust andmekogust pärit usaldusväärse kinnituse oma vaktsineerituse kohta, on olnud suur,“ tõdes TEHIKu tervisetalituse juhataja Tõnis Jaagus ning lisas, et iga uue tehnilise lahendusega käivad kaasas ka detailid ja arendused, mida lihvida. „Näiteks oleme tegelenud andmekvaliteedi tõstmisega koostöös vaktsineerimise infot edastavate asutustega, sest mõningatel juhtudel oleme saanud tagasisidet, et inimestel ei õnnestu sertifikaati genereerida. Sellisel juhul on tavaliselt tegemist olukorraga, kus vaktsineerija ehk tervishoiuteenuse osutaja on teinud dokumenteerimisel juhusliku vea, see info ei ole jõudnud tervise infosüsteemi ning seeläbi on mõjutatud kogu teenuseahel,“ selgitas Jaagus.
Ta lisas, et tervishoiuteenuse osutajatel on võimalus ja kohustus dokumente ka tagantjärgi parandada. „Viimastel päevadel olemegi ühiselt välja selgitanud, millised on need üksikud vead ja kuidas nende parandamisega andmekvaliteeti tõsta,“ rääkis Jaagus.
„Eesti on olnud üks esimesi riike maailmas, kes sellise lahenduse on loonud ja samuti on meil tervise infosüsteemi näol suurepärane andekogu, mille abil sertifikaate luua. Selleks hetkeks, kui riigipiirid rohkem avanevad, on meil juba täiustatud lahendus, mis vaktsineerituse tõendamist kinnitab,“ rääkis Jaagus.
Vaktsineerimistõend on mõeldud eeskätt vaktsineerituse tõendamise lihtsustamiseks piiriületusel, ütles hiljuti tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Samuti võib see sõltuvalt sihtriigis kehtivatest piirangutest anda vabastuse eneseisolatsioonist. «Arutelud võimalike siseriiklike kasutusvaldkondade üle seisavad veel ees. Kindlasti ei tohiks erisuste tegemine olla kellegi suhtes diskrimineeriv olukorras, kus vaktsiin ei ole veel kõigile kättesaadav,» nentis minister.