Naisliidu tunnustus läks Ulvi Vilumetsale

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Aasta ema Ulvi Vilumets
Aasta ema Ulvi Vilumets Foto: Kairit Leibold/ERR

Eesti Naisliit valis aasta emaks kolme täiskasvanud tütre ema ja kuue lapse vanaema Ulvi Vilumetsa. Kohtla-Järvel oma sünnikodus elav Ulvi Vilumets on Jõhvi gümnaasiumis õppetooli juht ja eesti keele kui teise keele õpetaja. Aasta ema tiitli andis Ulvi Vilumetsale eile hommikul üle vabariigi president ETV saates «Hommik Anuga».

Eesti Naisliit ja Eesti meestelaulu selts koostöös Vilumetsa perekonna ja Jõhvi gümnaasiumiga korraldasid 3. mail Ulvile ka üllatuskontserdi, kus anti talle teada tema valimisest aasta emaks.

«Elus tuleb ette raskemaid ja kergemaid aegu, nii ka meie aasta emadel. Ema kõige suurem vastutus on teha õigeid otsuseid oma laste jaoks,» ütles Eesti Naisliidu esinaine Mailis Alt.

«Tänavuse aasta ema loo tegid silmapaistvaks tema kolme tütre iseloomustused oma emast. Nad kirjeldasid, kuidas ema hoolt ja armastust on jagunud lisaks tütardele ja lastelastele ka 40 aasta jooksul lugematule hulgale endistele ja praegustele õpilastele. Vilumetsa teeb eriliseks ka tema pühendunud töö selle nimel, et venekeelsetes koolides õppivad noored saaksid eesti keele selgeks nii heal tasemel, et nende elus ei tekiks ühtki takistust keeleoskamatuse tõttu. Täiskasvanuna on Ulvi tütardest saanud ema parimad sõbrad, kes oskavad hinnata kolme väikese vanusevahega lapse kasvatamise, pikaajalise kooselu ja eduka karjääri ühildamiseks tehtud pingutusi,» lisas Alt.

«Hoian mulle antud aasta ema tiitlit tänutundega. See on suur au ja olen väga õnnelik, kuid selle juures on ülioluline mõista, et tegelikult on tänavune aasta ema tiitel sümboolne tunnustus kõigile emadele ja vanaemadele, kes jäänud Ida-Virumaale ja kasvatavad oma lapsi siin,» rõhutas aasta ema.

Samuti kuulub see tunnustus tema sõnul kõigile, kes valinud õpetajaameti ja pühendunud oma laste kõrval ka teiste laste kasvatamisele-õpetamisele. Lisaks kõigile neile, kes hooldavad kodus oma raskelt haiget pereliiget või lähedast, et talle inimväärseid tingimusi tagada.

Vilumets on olnud mitme algatuse eestvedaja ning pälvinud neljal korral aasta õpetaja tiitli. 2017. aastal asutas tema pere MTÜ Virumaa Noortefond, et ühendada kogukonda ja anda oma panus noorte unistuste täitumiseks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles