Gaasigrilli plahvatus süütas elumaja (1)

Mati Määrits
, reporter
Copy

9. mail kell 17.33 teatati häirekeskusele, et Võru vallas Nooska külas plahvatas gaasigrill. Plahvatusest purunesid elumaja aknad ja tuli levis kiiresti üle kogu hoone.

Päästjate saabumise ajaks ulatusid leegid katusest, akendest ja ustest välja. Inimesed olid majast ise välja saanud. Alguses pulberkustutitega tulekahju kustutada üritanud mees sai põletushaavu ja kiirabi viis ta haiglasse. Kustutustööd lõpetati kell 21.12. Elumaja muutus kasutamiskõlbmatuks. Põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Täna varahommikul kell 6.04 käisid päästjad kustutamas uuesti süttinud laesoojustust.

Võru vallavalitsuse avalike suhete spetsialisti Birgit Pettai ütlusel ei olnud hoones elanud isikud täna keskpäevaks omavalitsuse poole abi saamise sooviga pöördunud. "Meie andmeil pole ükski ka neist Võru valla kodanik. Naine on sisse kirjutatud Räpina valda ja laps Võru linna," mainis ta.

Tulekahju kustutada üritanud mehe registeeritud elukoha kohta Pettail andmed puudusid.

Gaasigrill vajab hooldust

Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuhi Marek Kiige sõnul selgitasid menetlusinspektorid välja, et töötavat gaasigrilli kasutati hoone juures olnud terrassil. Ilmselt selle põletis leegid miskipärast kustusid, kuid gaasi pealevool jätkus. Ühel hetkel saavutas gaas tulikuuma grilli juures õhus nii suure kontsentratsiooni, et lahvatas põlema ning süütas maja.

"Väga oluline on õnnetuste ärahoidmiseks tutvuda gaasigrilli tehnilise ja kasutamisjuhendiga ning seda järgida. Tehniline juhend peab jagama seadme ostjale infot kasutatava küttegaasi liigi ja lubatud rõhu kohta ning õpetama, kuidas gaasigrilli õigesti kokku panna. Kasutus- ja hooldusjuhend peab ostjale andma hoiatuse kuumenevatest pindadest, teavet, kuidas grilli hooldada ning ülevaate gaasigrilli lubatud kasutuskohtadest," toonitas Kiik.

Ta lisas, et grilli töökindluse ja ohutuse tagab selle regulaarne puhastamine. Korrapärase hoolduseta koguneb rasv grilli pinnale ja see on tulele meelepäraseks roaks.

"Kevadel tuleks esimese sammuna veenduda, et talvel kasutuseta seisnud gaasigrill on töökorras ega leki. Gaasilekke kontrollimiseks sega võrdsetes osades vett ja nõudepesuvahendit ning määri sellega kõik ühenduskohad ja voolikud. Seejärel lülita gaas sisse. Kui seebist hakkavad tekkima suured mullid, on see märk voolikus olevatest väikestest aukudest või nõrkadest ühenduskohtadest. Probleemide ilmnemisel tuleb alati kutsuda spetsialist, kes oskab grilli parandada. Vigase grilli kasutamine võib ohtu seada nii teie kui kaaslaste elu ja tervise," jagas kommunikatsioonijuht õpetussõnu.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles