L, 3.12.2022

Üks hea Eesti asi nüüd ka postmargil

LEPM
Üks hea Eesti asi nüüd ka postmargil
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hääletusel soovis külakiike margil näha ligi viiendik vastajaist.
Hääletusel soovis külakiike margil näha ligi viiendik vastajaist. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Omniva margikonkursi ,,Head Eesti asjad’’ rahvahääletusel valisid inimesed kümne idee seast välja kõige paremaks postmargile sobivaks Eesti asjaks külakiige.

Hääletusel soovis külakiike margil näha ligi viiendik vastajaist. Esialgu esitasid inimesed konkursile enam kui 250 ideed erinevatest headest Eesti asjadest, mis margile sobiksid. Seejärel valis Omniva žürii nende seast välja kümme paremat, mis jõudsid lõpuks rahvahääletusele. Nädal aega kestnud hääletusel osales ligi 300 inimest. Populaarsuselt teisele kohale jäi suitsusaun ning kolmandale must rukkileib.

,,Meil on rõõm näha, et nii paljud inimesed soovivad ühe margi valmimise protsessis kaasa lüüa – konkursi erinevates etappides osales kokku üle 500 inimese’’ ütles Omniva erakliendi segmendi juht Sandra Krusel.

Rahva valitud külakiik sobib Kruseli sõnul postmargile hästi, sest sümboliseerib inimeste kohtumispaika ja tähtsaid sündmusi kogukonnas – lisaks pikale ajaloole pakuvad külakiiged inimestele rõõmu ka tänapäevastel väliüritusel. ,,Need seosed ja generatsioonide ülesed ühised kogemused annavad margile rahvuslikult piduliku ja lõbusa meeleolu, mille tulemusena sobib mark ideaalselt nii õnnitluskaartidele kui ka reisikirjadele,’’ märkis ta.

Nüüd annab kunstnik Indrek Ilves külakiige ideele postmargi kuju ning 12. augustist saab seda endale ka soetada.

Märksõnad
Tagasi üles