Taanduv linnugripp lubab kodulinnud taas välja

BNS
Copy
Kana tibudega.
Kana tibudega. Foto: Arved Breidaks / Lõuna-Eesti Postimees

Põllumajandus- ja toiduamet (PTA) tühistab teisipäevast, 1. juunist üle-eestilised lindude väljas pidamise piirangud tingimusel, et rakendatakse bioturvalisuse meetmeid.

PTA peadirektori asetäitja Hele-Mai Sammeli sõnul on lindude gripi oht kodulindudele langenud, mistõttu tühistatakse üle-eestilise kodulindude väljas pidamise piirangud.

«Kodulinnud võib taas õue lasta, kuid endiselt tuleb rakendada bioturvalisuse meetmeid ning lindude toitmine ja jootmine peab toimuma varikatuse all või siseruumis,» ütles Sammel pressiteates.

Lisaks peavad linnupidajad tagama, et ei oleks kokkupuuteid looduses vabalt elavate lindude ja neilt pärineva nakkusohtliku materjaliga. Selleks tuleb vajadusel kasutada võrku, katust või teisi eraldusvõimalusi. Endiselt jääb kehtima keeld tuua looduses vabalt elavaid linde kohtadesse, kus samal ajal peetakse põllumajanduslinde või teisi tehistingimustes peetavaid linde.

«Tänu linnupidajate hoolsusele suudeti Eesti lindlates suured puhangud eemal hoida. Meie lähiriikides paraku nii hästi läinud pole ning puhangud on jõudnud ka väga suurtesse lindlatesse,» märkis Sammel.

Jätkuvalt tuleb ametit teavitada hukkununa leitud veelindude, hulganisti surnud metslindude või surnud röövlindude korjustest. Kindlasti ei tohiks ise linde kokku koguda ning neid kuhugi toimetada.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles