P, 2.10.2022

Jalgrattapäeval keelitatakse autost loobuma

BNS
Jalgrattapäeval keelitatakse autost loobuma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jalgratturid teel. Foto on illustratiivne.
Jalgratturid teel. Foto on illustratiivne. Foto: Sille Annuk

Eesti jalgratturite liit ja transpordiamet kutsuvad neljapäeval peetaval rahvusvahelisel jalgrattapäeval kõiki eestimaalasi oma igapäevast teekonda ette võtma jalgrattal.

3. juunit on hakatud rahvusvahelise jalgrattapäevana tähistama alates 2018. aastast. Selle eesmärk on esile tõsta jalgratast kui lihtsat, kiiret, taskukohast, keskkonda arvestavat ja jätkusuutlikku liikumisvahendit. Jalgrattal liikumine on Eestis populaarsust kogumas ning ka linnatänavatel on hakanud viimastel aastatel aina rohkem ratta- ja kergliiklusteid tekkima.

«Jalgratas on ideaalne liiklusvahend nii neile, kes soovivad lihtsalt värskes õhus liikuda ja tervislikke eluviise propageerida, kui ka inimestele, kes kasutavad seda füüsilise treeningu ja kõrgete sportlike saavutuste eesmärgil,» rääkis Eesti jalgratturite liidu peasekretär Urmas Karlson.

Ilusate ja soojade ilmade saabudes on tänavaliikluses aina enam märgata jalgrattureid. Oluline on siinkohal olla teadlik ja ohutu liikleja nii jalgratta enda seljas kui ka mootorsõidukijuhina.

«Jalgratturid on liikluses selgelt vähekaitstud liikleja rollis, seepärast on oluline, et mootorsõidukijuhid arvestavad teel liikuvate jalgratturitega ning on valmis jagama teed ratturit ohustamata. Liigeldes jalgrattaga tuleb kindlasti arvestada jalakäijatega, olla tähelepanelik teiste juhtide suhtes ning sõiduteed ületades teha seda jalakäija tavakiirusel. Viisakus algab meist endist, ka liikluses, seega hoolime ja märkame üksteist,» märkis transpordiameti ennetustöö osakonna ekspert Marika Luik.

Märksõnad
Tagasi üles