Setokeelne "Petserimaa igatsus" esietendub Säpinas

LEPM
Copy
Setokeelne lavastus "Petserimaa igatsus" põhineb kirjaniku ja ajakirjaniku Ilmar Vananurme samanimelisel näidendil.
Setokeelne lavastus "Petserimaa igatsus" põhineb kirjaniku ja ajakirjaniku Ilmar Vananurme samanimelisel näidendil. Foto: Arvo Meeks

Taarka Pärimusteatris esietendub 31. juulil lavastaja Helena Kesoneni uus setokeelne suvetükk "Petserimaa igatsus".

Lavastus põhineb Petserimaa kirjaniku ja pikaaegse ajakirjaniku Ilmar Vananurme samanimelisel näidendil, mille on kohandanud Urmas Lennuk Rakvere Teatrist. Vananurme tõsielulise näidendi peateema on piirideülene armastus, mille kohta võib öelda ka kontrolljooneülene armastus.

Loo keskmes on noor ja õhetav armastus, Pauli ja Valli lugu. Paul on noor ja lootustandev ajakirjanik, kes armub Petseri neiu Vallisse. See on mitmekordselt keelatud armastus, noored pole seaduse silmis vabad ja vallalised, kuid seadusest rängemalt lahutab neid kontrolljoon, mis kerkib nende vahele kui sein. Kontrolljoon lahutab vanemad lastest, rebib armastajad teineteise embusest ning jätab inimesed ilma oma kodudest. Paralleelselt Pauli ja Valli looga jookseb Setomaa poolitamise lugu.

31. juulil esietenduv igatsusdraama tuuakse lavale Petserist kõigest kaheksa kilomeetri kaugusele jäävas Säpina külas asuvas Heina küünis. Küüni asukoht ja iseloom toetab loodavat 90. aastate olustikku ja lavastuse temaatikat.

Näitlejatena astuvad üles Siim Angerpikk, Jekaterina Moskalenko, Lauli Otsar ja Agur Seim. Lava ja kostüümid on kujundanud Triinu Pungits ning valguskunstnik on Enor Niinemägi. Lavastuse atmosfääri muudab veelgi ehedamaks 2020. aasta muusiku tiitli Pälvinud Mari Kalkuni autorilooming.

Etendused toimuvad 5., 6., 7., 12., 13., 14., 19., 20. ja 21. augustil.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles