Piirivalvurid tabasid sukeldumisülikonnas salakaubavedaja

LEPM
Copy
Musta kilesse pakitud kastides oli üle 100 000 Venemaa Föderatsiooni maksumärkidega salasigaretti. Fotol olev paat ei ole salakaubaveojuhtumiga seotud.
Musta kilesse pakitud kastides oli üle 100 000 Venemaa Föderatsiooni maksumärkidega salasigaretti. Fotol olev paat ei ole salakaubaveojuhtumiga seotud. Foto: PPA

Piirivalvurid tabasid Setomaa vallas sukeldumisülikonnas salakaubavedaja ning lähistelt ka musta kilesse pakitud salakaubakastid.

14. juuni südaöö paiku tuvastasid piirivalvurid Pihkva järvel kahtlase objekti liikumise. Sündmuskohale reageerinud paadipatrull pidas kinni ööpimeduses vees ujunud mehe, kelle puhul oli alust arvata, et ta on seotud piiriülese salakaubaveoga.

„Smugeldaja oli ebaseaduslikuks tegevuseks üsna põhjalikult ette valmistunud, kuivõrd kandis sukeldumisülikonda ning kasutas ujumisel abivahendeid, mis võimaldaks tal vees tavalisest oluliselt kiiremini edasi liikuda,“ kirjeldas Saatse kordoni juht Arvi Suvi.

22-aastane topeltkodakondsusega mees peeti asjaolude selgitamiseks kinni ja viidi arestimajja. Samas kaasati järvekallast üle kontrollima nii droon kui ka patrull teenistuskoeraga. Peagi teatas droonipiloot, et avastas roostikust musta kilesse pakitud kastid, milles oli üle 100 000 Venemaa Föderatsiooni maksumärkidega salasigaretti. Juhtunu kõigi üksikasjade selgitamiseks alustati krimnaalmenetlust, mida viib läbi maksu- ja tolliamet.

Arvi Suvi sõnas, et antud juhtum on ilmekaks näiteks, kuidas piiriüleseks kuritegevuseks otsitakse aina uusi viise. „Pöörame aktiivselt tähelepanu piiriülese kuritegevuse avastamisele nii maal, veel, õhus ja ka vee all. Lisaks peab piiririkkuja arvestama, et läbi aegade on suureks abiks oma tähelepanekute jagamisega olnud piirivalvuritele ka kohalikud elanikud. Seega kui näete piiriäärsel alal või piiriveekogul kahtlast liikumist, sõidukeid või drooni, mis võib olla seotud salakaubaveo või muu piiriülese kuritegevusega, andke sellest jätkuvalt omakandi piirivalvuritele teada,“ kutsus Suvi piiriäärseid elanikke turvalisuse tagamisele õlga alla panema.

Sel aastal on piirivalvurid piiripunktides ja nende vahelisel alal avastanud 11 salakaubaveo juhtumit. Möödunud aasta peale kokku avastasid piirivalvurid välispiiril salakaubaveojuhtumeid 48 juhul.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles