P, 4.12.2022

Valitsus lubab suvistele üritustele rohkem osalejaid

LEPM
Valitsus lubab suvistele üritustele rohkem osalejaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Järgmisel nädalal toimuva Seto Folgi ajal tuleb veel arvestada seniste piirangutega.
Järgmisel nädalal toimuva Seto Folgi ajal tuleb veel arvestada seniste piirangutega. Foto: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Valitsus otsustas leevendada 28. juunist COVID-19 piiranguid, tõstes nii siseruumides kui välitingimustes lubatud osalejate piirarve.

Sisetingimustes tohib hajutatuse nõuet ja 50 protsendilist ruumitäitumust järgides üritustest ja tegevustest osa võtta kuni 1000 ja välitingimustes kuni 5000 inimest.

„Leevendused ei tähenda siiski, et võiks ettevaatuse kaotada. Viirus levib endiselt inimeselt inimesele ja ei ole meie keskelt kuhugi kadunud, seega palun käituge vastutustundlikult," ütles peaminister Kaja Kallas. "Eestis on levima hakanud koroonaviiruse India ehk delta tüvi, mis on varasematega võrreldes veelgi nakkavam ning seda tuleb tõsiselt võtta. On oluline teada, et vaktsiinid pakuvad siiski ka delta tüve vastu arvestatavat kaitset. Seega, igaüks annab vaktsineerimisega oma panuse, et Eestis oleks võimalikult vähe COVID-19 piiranguid,“ lisas ta.

Osavõtjate piirarvu leevendused on valdkonnaülesed ja puudutavad sporti, liikumisüritusi, noorsootööd, huvitegevust ja -haridust, täienduskoolitust ja täiendõpet; avalikke koosolekuid ja üritusi, kultuuri, tegevust kirikutes, meelelahutusteenuseid, saunu, spaasid, ujulaid.

Muuseumite ja näituste välialadele külastajate piirarvu enam ei kehtestata, kuid kui nende territooriumil korraldatakse üritusi, kehtivad sellele avalike ürituste nõuded ehk maksimaalne osavõtjate arv tohib olla kuni 5000 inimest.

Kauplustes ja teeninduskohtades ning toitlustusasutuste siseruumides kehtivad edasi senised piirangud, mis tähendab, et siseruumidest tohib olla täidetud kuni pool ja inimeste paiknemisel tuleb arvestada hajutatust.

28. juunist kasvavad ka piirarvud nendest avalikest üritustest ja tegevustest osavõtjatele, kus on tagatud nakkusohutus. Siseruumis tohib siis osa võtta kuni 6000 ja välitingimustes ühes päevas kuni 12 000 inimest, tingimusel, et inimene saab oma nakkusohutust tõendada.

Valitsus võttis täna vastu põhimõttelise otsuse ja plaanib vastava korralduse heaks kiita neljapäeval. 

Märksõnad
Tagasi üles