Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Võrumaa ja Tallinna ülikool raamistasid koostöö

Raamlepingu allkirjastasid Katrin Saks ja Tiit Toots. FOTO: Kadi Kriit

Võrumaa arendusekeskus ja Tallinna ülikool sõlmisid reedel raamlepingu ühiste teadus- ja arendusprojektide läbiviimiseks, täiendkoolituse ja ettevõtluskoostöö edendamiseks.

Koostöölepingu esimesteks väljunditeks on juba töös olevate teadus- ja arendusprojektide elluviimine, Võrumaal Tallinna ülikooli üliõpilastele praktikabaaside arendamine ja Võrumaa spetsialistidele kõrgetasemeliste täiendkoolitusvõimaluste pakkumine. Tallinna ülikool panustab koostöösse oma kõigi instituutidega, et töötada Eesti terviklikkuse nimel, ääremaastumise vastu.

«Senised koostööprojektid ja tegevused on olnud suure ühiskondliku mõjuga - need on reaalselt muutnud kogukondade toimimist ning andnud akadeemiale tagasisidet, mida on vajalik uurida ning mida õpetada,» ütles Tallinna ülikooli rektor Tõnu Viik. «Meie fookus on inimressursi väärtustamisel ja loodusressursside väärindamisel, jätkusuutlikkusse panustamisel.»

Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks sõnas allkirjastamisel: «Võtame seda koostööd kui mäge, millelt saab vaadata kõrgelt ja kaugele ning niiviisi ühiselt ja koostöös Eesti elu edasi arendada igas maanurgas.»

Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots näeb koostöö tihendamises võtit kohaliku tasandi teadmispõhiseks arenduseks, ambitsioonikamate kogukonda arendavate rahastusvõimaluste leidmiseks ning võimalust innovaatilisi ning teaduspõhiseid lahendusi Võrumaa kogukonnas piloteerida ning prototüüpe koostöös teadlastega reaalselt rakenduvateks arendada.

Tagasi üles
Back