Seto Folgil esinevad seekord vaid Eesti artistid

Tänavu leiavad kõik Seto Folgi tegevused aset välitingimustes. FOTO: Arvo Meeks

Tulenevalt kehtivatest koroonapiirangutest leiavad kõik tänavused Seto Folgi tegevused aset välialadel, kus on melust lubatud osa saama kuni tuhat pealtvaatajat.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Määratleme seda kui suurüritust, soovime igal aastal publiku kasvu, kuid paraku seekord seda suurelt teha ei saa. Peame jääma tuhande külastaja piirile, nagu terviseamet lubab,» selgitas peo projektijuht Jane Vabarna ning lisas, et tavaliselt võtab festivalist osa umbes 2500 osalejat. Et praegu tohib 1000 osalejaga üritusi korraldada ainult väljas, siis tänavu siseruumides ei toimetata.

Algselt oli Vabarna sõnul festivali korraldajatel plaanis kõiki osalejaid kiirtestida. Hiljem selles loobuti, sest seda ei peagi kuni tuhande osavõtjaga üritusel tegema. «Alguses kaalusime, et pakume kohapeal kiirtestimise võimalust, aga nii esinejate, tantsupiduliste kui publiku poolt ei toonud see head tagasisidet. Inimesed ei taha tulla üritustele, kus peab end torkima. Otsustasime, et teeme tuhande osaleja piiri peal ning ilma kiirtestimisteta,» tõdes Vabarna. Sellest hoolimata panevad korraldajad osalejatele südamele, et peole võib tulla ainult tervena.

18.06.2021 28.06.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto