N, 1.12.2022

Piirivalvurid pidasid kinni ebaseaduslikult piiri ületanud välismaalased

Kinnipeetute seas on kaks meest, naine ja väike laps
Lõuna-Eesti Postimees
Piirivalvurid pidasid kinni ebaseaduslikult piiri ületanud välismaalased
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Piirivalvurid. Foto on illustratiivne.
Piirivalvurid. Foto on illustratiivne. Foto: Marko Saarm

Reede õhtul pidasid piirivalvurid Setomaa vallas piiriäärsel alal kinni inimeste grupi, keda on alust kahtlustada ebaseaduslikus piiriületuses. Piirile suunati täiendavad jõud.

Kolm täiskasvanut ja laps avastati piiriäärsel alal liikumas kella 19 paiku. Kinnipeetute seas on kaks meest, naine ja väike laps. Esialgsetel andmetel on nad pärit Iraagist. Kiirabi vaatas inimesed üle ning nad toimetati menetlustoiminguteks Koidula piiripunkti.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk kirjeldas, et piiril töötavad täiendavad jõud, kes ümbruskonnas patrullivad ja otsivad jälgi võimalikest muudest ebaseaduslikest piiriületustest.

«Varasem kogemus näitab, et ühele ületusele võib järgneda veel neid, kes proovivad. Seetõttu suunasime piirile rohkem ressurssi,» selgitas Virk.

Piirile on suunatud piirivalvurid koos teenistuskoertega ning samuti kasutatakse piiriäärse ala kontrollimiseks droone. Väiksematele teedele on paigutatud täiendavad politseipatrullid, kes kontrollivad kõiki piirkonnas liikuvaid sõidukeid ja inimesi.

«Tulenevalt rändesurvest Leedu piiril ja ka Venemaal toimuvatest jalgpalli Euroopa meistrivõistlustest, prognoosisime, et ebaseadusliku piiriületuse oht võib suureneda ka Eesti piiril. Seetõttu valmistusime ebaseadusliku piiriületuse korral viima läbi täiendavad kontrolle ja piirile suunama rohkem jõudusid,» kirjeldas operatiivjuht.

«Kogukond on piirivalvuritele täiendavate silmade ja kõrvade eest, mistõttu kutsun kõiki inimesi, kes märkavad piirkonnas liikumas gruppe inimesi, sellest koheselt teada andma,» ütles Virk.

Kõik täpsemad asjaolud, sealhulgas see, kuidas piiriäärsele alale jõuti, mis põhjusel Eestisse saabuti ja mis teekond selleks läbiti ning mis oli tegelik sihtriik, on selgitamisel.

Eelmisel aastal avastati Eestis viis ebaseadusliku rände juhtumit.

Märksõnad
Tagasi üles