Kaks kolmandikku viimase nädala liiklusõnnetustest juhtus kaherattalistega

LEPM
Copy
Elektritõukeratta puhul on juht märska kaitsetum kui autos viibides.
Elektritõukeratta puhul on juht märska kaitsetum kui autos viibides. Foto: Marko Saarm / Sakala

Alates eelmisest reedest on Eestis juhtunud 49 liiklusõnnetust, millest 35 ehk ligi 70% juhtusid kaherattaliste mootorsõidukite, jalgratturite, elektritõukerataste ja jalakäijate osalusel.

Elektritõukeratastega juhtus 15 liiklusõnnetust. Neist paljud olid sellised, kus sõideti vastu posti või äärekivi ja kukuti ning mitmel juhul oli juht alkoholijoobes.

Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) operatiivjuhi Tago Trei ütlusel olid kaherattaliste mootorsõidukite ja kergliikuritega juhtuvad liiklusõnnetused sel nädalal ka kõige traagilisemate tagajärgedega. „Kaherattalistega liikudes peab olema kaine ja ettevaatlik ning kandma kaitsevarustust. Kui autojuhti kaitseb liiklusõnnetuses turvavöö ja auto kere, siis kaherattaliste juhid on selle kõrval küllalt kaitsetud. Seetõttu peab iga jalg- või mootorrattur ja tõukerattajuht ise ennast võimalikult hästi kaitsma, seda nii kaitsekiivrit, aga vajadusel ka –riietust kandes,“ kutsub Trei üles.

Kui enamus inimesi teab, et alkoholijoobes mootorsõiduki rooli istuda ei tohi, siis tõuke- või jalgratta rooli minnakse julgemalt. "Kergliikur ei tohi sellises seisundis olla alternatiiv sõiduautole, sest joove mõjutab igal juhul inimese ohutaju ja reageerimisvõimet ning tagajärjed võivad olla samamoodi rasked,“ lisas Trei.

Märksõnad

Tagasi üles