Ürituse raames sai uudistada 13 kodukohvikut: Sõdurikohvikut, Noorteka kohvikut, rannakohvikut „Wanakas“, Rähni pannkoogikohvikut Rähni talus, kirjanduslikku kohvikut „Krüsanteem“, jäätisekohvikut, Jõeääre kohvikut, Mulgi Mugilat, garaažimüüki, Nostalgia kohvikut, Keisripalu kodukohvikut, Sillaotsa kodukohvikut ja käsitöö müüki.
Sõdurikohvikus algas päev rahulikult, kuid mida kõrgemale tõusis päike, seda melukamaks muutus ka kohvik. Pakuti seljankasuppi, kartuli-tanguputru ja pannkooki ning kõhutäie eest võis poetada endale meelepärase summa annetustopsi. Uudne oli sel aastal kaitseliiduteemaline põgenemistuba ja takistusrada.
Naiskodukaitse Tõrva jaoskonna esinaise Margit Kolju sõnul tekkis idee korraldada põgenemistuba juba kaks aastat tagasi. Kuna eelmisel aastal jäi kodukohvikute päev ära, siis jäigi mõte oma aega ootama. Kui tuli teade, et kodukohvikud saavad toimuda, lasti plaan käiku ja kahe nädala jooksul valmiski põgenemistuba, millest sai ka Sõdurikohviku tõmbenumber.
Põgenemistoa missiooniks oli päästa poole tunniga pantvangi sattunud meeskonnakaaslane. Kolju sõnul arvas korraldusmeeskond, et inimestele võiks tekitada hirmu pimedus, kuid kaitseliitlastena tuli neile üllatuseks, et paljud kartsid hoopiski helisid. Näiteks kostus seal helisid sõjategevusest ja erinevaid metsloomade hääli. Üks neiu oli tulnud toast välja lausa nuttes ning üks lapsevanem oli öelnud, et ehk peakski lapsi rohkem taolistel teemadel harima. Kuna testgrupp ei tulnud selle pealegi, et võtta majast kaasa kaminasse tehtud tuli, siis üllatas korraldajaid seegi, kui seltskonnad hakkasid tulema majast välja tuli käes.